Bendrojo vidaus produkto ir užimtumo europos sąjungos šalyse analizė


Bendrojo vidaus produkto mokslines analizes metodika. Bendras užimtumo lygis es salyse. Uzimtumo analize. Europos saliu piniginiai vienetai. Nedarbo priežastys ir mažinimo priemonės europos sąjungoje. Nedarbo priezastys es salyse. Es 15 ir es 12 ekonominių rodiklių analizė. Uzimtumo teoriju analize. Bendras vidaus produktas svarba. Užimtumo ekonominiai rodikliai.

Įvadas. Europos sąjungos bendrosios rinkos rodikliai. Bendrasis vidaus produktas, įvertinimo metodai, pokytis. Gyventojų užimtumo reikšmė. Nedarbo priežastys, pasekmės ir jų mažinimo priemonės. Europos sąjungos bendrosios rinkos rodiklių analizė. Bendrojo vidaus produkto vienam gyventojui analizė es-. Ir es-. Šalyse. Užimtumo analizė es. Ir es. Šalyse. Išvados. Literatūros sąrašas.

Europos sąjungą sudaro dvidešimt septynios šalys – tai ekonominė bei politinė bendrija. Kurias vienija bendra rinka, muitų sąjunga, žemės ūkio politika ir kitos funkcijos. Beje bendroji rinka yra vienas iš didžiausių pasiekimų Europos sąjungoje. Europos sąjungos piniginiai vienetai yra skirtingi, trylikoje šalių galioja bendra valiuta – euras.

Ekonominiai rodikliai nusako Europos sąjungos šalių būklę. Visi ekonominiai rodikliai yra svarbūs išaiškinti esamą ekonominę padėtį šalyje, tačiau pačiu svarbiausiu rodikliu yra laikomas – bendrasis vidaus produktas, nuo 1991 metų, be kurio būtų labai sunku išaiškinti kokia ekonominė situacija yra šalyje. Ne ką mažesnę svarbą turi ir užimtumo rodiklis. Užimtumas yra pateikiamas pagal labai daug įvairių požymių: pagal lytį, amžių, išsilavinimą, gyvenamą vietą ir kitus . Šiame darbe yra analizuojama pagal užimtumą iš viso, neišskiriant jokių požymių. Šie du ekonominiai rodikliai tarsi papildo vienas kitą, jie labai glaudžiai susiję. Atsižvelgiant į bendrąjį vidaus produktą ir užimtumą yra vykdomi įvairūs ekonominiai, politiniai sprendimai, kurie nulemia šalies būsimą ekonominį lygį.

Šiame darbe remiantis moksline literatūra ir internetinių puslapių prieiga pirmiausia yra apžvelgiama trumpai bendrojo vidaus produkto ir užimtumo teorija, po to atliekama analizė naudojantis Eurostato duomenų baze.

Darbo objektas – ES 15 ir ES 12 šalių grupės. Darbo tikslas – išaiškinti teoriją ir atliktį analizę bendrojo vidaus produkto vienam gyventojui pokytį ir užimtumo pokytį, įvertinti kas labiausiai įtakojo ekonominių rodiklių mažėjimą arba augimą, nustatyti kuri Europos sąjungos šalis labiausiai ar mažiausiai nukentėjo nuo ekonominių svyravimų.

  • Ekonomika Analizė
  • Microsoft Word 57 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (3538 žodžiai)
  • Universitetas
  • Kristina
  • Bendrojo vidaus produkto ir užimtumo europos sąjungos šalyse analizė
    10 - 1 balsai (-ų)
Bendrojo vidaus produkto ir užimtumo europos sąjungos šalyse analizė. (2012 m. Balandžio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrojo-vidaus-produkto-ir-uzimtumo-europos-sajungos-salyse-analize.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 08:34
×