Bendrosios chemijos laboratoriniai 7 darbai


Vandens kietumas. Kalkės. Aliuminio paviršiaus elektrocheminis oksidavimas. Normalinės koncentracijos tirpalai. Galvaninės dangos. Cheminė kinetika ir pusiausvyra. Procentinė ir molinė koncentracija.

3. Apskaičiuojama pirmojo tirpalo ( kurio tankis 1,068 g/cm3, koncentracija 9,7%) koncentracija g/l ir mol/l.

4. Apskaičiuojama 5,4% tirpalo ( kurio tankis 1,037g/cm3 ) koncentracija g/l ir mol/l.

2. Apskaičiuojama, kiek reikėtų 200 g 5% koncentracijos NaCl tirpalui pagaminti:

1. Dėstytojo pateikta užduotis: pagaminti 250 ml 9,5 % koncentracijos natrio chlorido

tirpalą.

Apskaičiuojamas šiam tirpalui reikalingas NaCl druskos kiekis:

Elektrolizės metu ant katodo nusėda masė. Nusėdusi masė tuo didesnė, kuo didesnis praėjusios pro tirpalą elektros srovės kiekis. Šis kiekis gali būti didinamas ilginant elektrolizės laiką ar didinant elektros srovės stiprį. Tokiu principu atliekamas variavimas ar nikeliavimas.

Oksiduotos aliuminio plokštelės nusidažė silpnai, o tai įrodo, kad susidarė nepakankamo storio aliuminio oksido plėvelė. Tai galėjo įykti dėl blogo Na2CO3

Kalkės gaunamos degant karbonatines kalcio ir magnio kalnų uolienas (klintis, kreida, dolomitines ir mergelines klintis). Nustatėme, jog laisvųjų CaO ir MgO yra 72,44%, taigi gautos orinės kalkės (sumaišytos su vandeniu kietėja tik ore, o kietėjimo produktai neatsparūs vandenyje).

  • Chemija Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 56 KB
  • 2015 m.
  • 13 puslapių (1933 žodžiai)
  • Aurimas
  • Bendrosios chemijos laboratoriniai 7 darbai
    10 - 7 balsai (-ų)
Bendrosios chemijos laboratoriniai 7 darbai. (2015 m. Kovo 06 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrosios-chemijos-laboratoriniai-7-darbai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 19:58
×