Bendrosios krizių charakteristikos


Bendrosios krizių charakteristikos.


Ar gali sukelti krizę džiugūs įvykiai? Paaiškinkite

Išvardinkite krizes pagal dinamiką, požymius ir trukmę.

Kokie faktoriai yra svarbūs krizės išsivystymui?

Krizės išsivystymui svarbūs yra keturi faktoriai: 1. Įvykio ar sunkios netikėtos situacijos stiprumas. 2. Asmenybės branda, sugebėjimai susidoroti su sunkiomis situacijomis. 3. Laiko faktorius. Krizės gilumas dažnai proporcingas įvykio staigumui ir trukmei. 4. Pagalbos resursai. Ankstyva intervencija sumažina neigiamas krizės pasekmes.

Kaip krizių dinamiką aprašo G. Caplan?

Detaliau krizės dinamiką aprašo G. Caplan (1961). Jis daugiau dėmesio skiria krizinėje situacijoje esančio žmogaus jausmams ir nekreipia dėmesio į išorės pagalbos poreikį: 1. Žmogus pradeda jausti nerimą, įtampą dėl to, kad negali išspręsti iškilusių problemų. 2. Žmogus karštligiškai ieško išeities, bando spręsti problemas, dažnai nusivilia ir sutrinka, nes skubūs sprendimai nėra efektyvūs. 3. Dėl nepavykusių bandymų susitvarkyti su problemomis didėja nerimas, baimė ir įtampa. 224 4. Galiausiai organizmą mobilizuojantys resursai išsenka. Krizei užsibaigus pozityviai ar negatyviai žmogus jaučiasi labai išsekęs

Išvardinkite ir paaiškinkite pagalbos krizę išgyvenantiems žmonėms lygmenis.

Skiriami 3 lygmenys: 1. Prevencija: šio lygmens esmė yra užkirsti kelią krizinių situacijų susidarymui arba kuo greičiau aptikti krizę išgyvenančius žmones.

2. Intervencija: esant šiam lygmeniui taikoma aktyvi krizių terapija. Jos esmė – padėti žmogui realiai įvertinti jį sukrėtusius gyvenimo įvykius, problemas ir sustiprinti jo pozityvių sprendimų motyvaciją.

  • Sveikata Konspektas
  • Microsoft Word 20 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1199 žodžiai)
  • Angele
  • Bendrosios krizių charakteristikos
    10 - 10 balsai (-ų)
Bendrosios krizių charakteristikos. (2016 m. Vasario 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrosios-kriziu-charakteristikos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 25 d. 00:17
×