Bendrosios priėmimo į valstybės tarnybą taisyklės


Bendrosios priėmimo į valstybės tarnybą taisyklės

Kalbant tiek apie priėmimą į karjeros, tiek į kitų valstybės tarnautojų pareigybes, svarbus veiksnys yra vyraujantis valstybės tarnybos modelis. Vertinat žmogiškųjų išteklių valdymo ir valstybės tarnybos organizavimo būdus, tradiciškai išskiriami du pagrindiniai modeliai:

a)Karjeros sistemos modelis. Šio modelio elementai daugiausiai taikomi Vokietijoje, Prancūzijoje, Airijoje ir kt. šalyse. Svarbiausi skiriamieji bruožai būtų: tarnautojų skyrimas tik į žemiausias atitinkamų lygių pareigas; specifiniai teisiškai apibrėžti atitinkamų pareigybių reikalavimai; daugiausia darbo stažu remiantis nustatyta darbo užmokesčio sistema; neterminuotas skyrimas į pareigas.

b)Postų sistemos modelis. Paplitęs D. Britanijos, Italijos, Olandijos ir Skandinavijos šalyse (Danijoje, Švedijoje, Suomijoje). Šio modelio ypatumai: tarnautojų skyrimas į visų lygių pareigas; diferencijuoti ir/arba individualūs darbo užmokesčio reikalavimai, orientuoti į darbo rezultatus; sistemingo darbo užmokesčio didėjimo ir garantijų dirbti visą gyvenimą nebuvimas .

Lietuvoje konkretaus valstybės tarnybos modelio negalima išskirti, vyrauja mišrus tipas. Tai liudija Lietuvos Respublikos Valstybės tarnybos įstatymo ( toliau – Įstatymas) 7 ir 9 straipsniai, reglamentuojantys konkrečius reikalavimus kandidatams, siekiantiems užimti valstybės tarnautojo pareigas. Šio įstatymo 7 straipsnio 1 dalyje įvardyti valstybės tarnautojų pareigybių lygiai liudija apie postų sistemos modelio egzistavimą, 9 straipsnio 1 dalies 4 punktas, reikalaujantis „turėti to lygio valstybės tarnautojo pareigoms eiti būtiną išsilavinimą“ – karjeros sistemos modelio buvimą.

  • Microsoft Word 24 KB
  • 2015 m.
  • 10 puslapių (2552 žodžiai)
  • Universitetas
  • Elena
  • Bendrosios priėmimo į valstybės tarnybą taisyklės
    10 - 3 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Bendrosios priėmimo į valstybės tarnybą taisyklės. (2015 m. Kovo 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrosios-priemimo-i-valstybes-tarnyba-taisykles.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 12:47
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo