Bendrosios vadybos kurso dalies patikros orientaciniai klausimai


Išvardinkite globalių tinklų tipus.   Apibūdinkite juos. Technologinio bendradarbiavimo tinklai. Paaiškinkite skirtumus  tarp žiniomis valdomos ir industrinės ekonomikų. Abibrėžkite  tinklaveikos visuomenę ir tinklaveikos ekonomiką. Informacinę ir globalią. Driuckeri ‘ o  vadybos principai. Ką naujo Drucker is  įnešė į vadybos teoriją. „ šiuolaikinės vadybos tėvu “. Naujosios vadybos paradigmos pagal Drucker ‘ į. Asmenybės vaidmuo vadyboje ir gamyboje. Efektyvumo reikia mokytis. Būti efektyviam tai protinio darbo darbuotojo darbas. Išvardinkite Jums žinomus žiniomis valdomos ekonomikos  požymius ir aiškius atitikimo žinių ekonomikai kriterijus. Paaiškinkite terminą „ naujoji ekonomika “(„ tinklaveikos ekonomika “) ir įvardinkite pagrindinius naujosios ekonomikos bruožus. Paaiškinkite terminą „ inovacijos “, įnovatyvumas “. Inovacijos ir įnovatyvumas  žiniomis valdomoje ekonomikoje. Tinklaveikos įmonė. Apibūdinkite tinklaveikos įmonę. Darbo ir užimtumo transformacija naujojoje tinklaveikos ekonomikoje. Intelekto ištekliai žinių ekonomikoje. Žinių ekonomikos išteklių – gebėjimo , žinių , kompetencijos , mokymo si charakteristikos. Darbuotojai naujojoje ekonomikoje. Žiniomis valdomos ekonomikos darbuotojo bruožai. Valstybė naujojoje ekonomikoje. Valstybės uždaviniai naujojoje. Įmonė naujojoje ekonomikoje.   .


3. Klientų tinklai. Pažangūs gamybos įmonių ryšiai su produkcijos platintojais, rinkodaros grandinėmis, eksportuotojais.

5. Technologinio bendradarbiavimo tinklai. Gaminio modelio, technologijos įsigijimo, bendros gamybos, laisvų žinių judėjimo.

Kadangi vadyba užsiima žmonių integravimu į bendrą verslą, ji yra giliai įaugusi į kultūrą. Vadovai daro tą patį tik visai skirtingais būdais, skirtingose pasaulio vietose.

Kiekviena įmonė turi būti atsidavusi bendriems tikslams ir išpažinti bendras vertybes.

3. Yra ar turi būti bent vienas teisingas būdas valdyti žmones

3. Šalies sienų apibrėžta ekonomika yra įmonės ir vadovybės „ekologija“

Didelį dėmesį F. Druckeri‘s skiria individo (asmenybės) vaidmeniui gamyboje ir vadyboje. Diukerio nuomone efektyvumo reikia mokytis. Individui būtina susifokusuoti į indėlį kurį galėtų įnešti , kad jis smarkiai pavektų institucijos, kurioje dirba, veiklos efektyvumą ir rezultatus. Protinio darbo darbuotojui susitelkti ties indėliu ypač svarbu. Tik tai leis jam iš viso įnešti tokį indėlį. Protinio darbo darbuotojai palaiko gerus santykius su kitais darbuotojais siekdamas geresnio indėlio. Toks siekis suponuoja reikalavimus efektyviems žmonių tarpusavio santykiams: Komunikavimo, komandinio darbo, saviugdos, kitų ugdymo.

Išvardinkite Jums žinomus žiniomis valdomos ekonomikos  požymius ir aiškius atitikimo žinių ekonomikai kriterijus.

Žinių ekonomikos pagrindas – informacijos ir žinių gamyba, efektyvi sklaida ir pritaikymas. Šis naujas žinių tūkstantmetis atskleidžią pasaulį kuriame mes gyvenama. Būdingi šios epochos bruožai:

mokslas: mokslas vaidina neginčytina vaidmenį žinių ir inovacijų kūrime ir sklaidoje. Jis užtikrina inovacijų kūrimą ir sklaidą visuose ekonomikos sektoriuose.

intelekto ištekliai - vartotojai ir kūrėjai: nauji inovacijų kūrimo ir sklaidos proceso dalyviai. Inovacijos negali atsirasti be kūrėjo ir jo idėjų , įgyvendintojo kurie, tuo pačiu metu, yra ir vartotojai. Inovacijų kūrimo specifika priverčia vartotoją ir kūrėją veikti išvien ir siekti vieningo tikslo- kurti naujus produktus, technologijas, paslaugas.

modulinės struktūros : inovacijų kūrimas – kolektyvinis procesas. Šis procesas gimdo sudėtingas, bet nestabilias ir sudėtingai subalansuojamas sistemas. Atsiranda modulinės struktūros kurių viduje kiekvienas veikiantysis gali savarankiškai ar bendrai veikti bei priimti sprendimus visoje inovacinėje sistemoje, būtinybė.

  • Sociologija Konspektas
  • Microsoft Word 25 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 6 puslapiai (1910 žodžiai)
  • Universitetas
  • Jolita
  • Bendrosios vadybos kurso dalies patikros orientaciniai klausimai
    10 - 3 balsai (-ų)
Bendrosios vadybos kurso dalies patikros orientaciniai klausimai. (2016 m. Rugpjūčio 09 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendrosios-vadybos-kurso-dalies-patikros-orientaciniai-klausimai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 10:10
×