Bendrųjų logistikos sąnaudų analizės principai ir metodai


Įvadas. Bendrai apie sąnaudas. Bendrųjų sąnaudų koncepcija ir principai. Bendrieji logistikos sanaudų metodai. Išvados. Literatūra.

Lietuvoje paskutiniu metu krovinių siuntėjai ir vežėjai stengiasi kuo labiau sumažinti logistikos kaštus, kurie gamybos srityje sudaro apie 15 proc., o prekybos srityje -iki 25 proc. visų kaštų. Žinoma, kad norint sumažinti bendrąsias sąnaudas reikia vadovautis nustatytais metodais ir principais, kad pasiekti geriausia sąnaudų mažinimo rezultatą.

Visos sąnaudų rūšys turi savo saskaitų numerius, kurios yra atvaizduotos, sąskaitų plane, 6 klasės sąskaitose. Siekiant visapusiškai įvertinti įmonės ūkinę finansinę veiklą, yra naudojamasi pelno (nuostolio) ataskaita, kuri sudaroma iš ataskaitinio laikotarpio pajamų, sąnaudų ir veiklos rezultatų. Atimant iš uždirbtų pajamų sąnaudas, kurios buvo padarytos pajmoms uždirbti, yra apskaičiuojamas įmonės pelnas. Dėl to sąnaudos yra laikomos svarbiu rodiklis visoje įmonės veikloje

SISTEMINIS POŽIŪRIS – Logistika sujungia visas produkcijos judėjimo stadijas į vieningą visumą. Šio judėjimo sudėtinės dalys turi būti nagrinėjamos ir organizuojamos kaip integruota visuma, sąnaudos visuose judėjimo stadijose ir operacijose daromos ir apskaičiuojamos kaip tarpusavyje priklausomos. Šį logistinės sistemos elementų sąveika duota sinerginį efektą, t.y. sistemos efektas yra didesnis, negu atskirai funkcionuojančių ( neįjungtų į sistemą) elementų efektų sumą. Sinerginis efektai galu būti teigiamas ir neigiamas. Priėmus pagrįstus sprendimus dėl visų logistikos grandžių funkcionavimo, jos didina viena kitos efektyvumą. Ir priešingai, sutrikus judėjimui, kurioje nors grandyje, jos neigiamas poveikis kitoms grandims, sustiprina visos sistemos neigiamą efektą.

  • Logistika Savarankiškas darbas
  • Microsoft Word 95 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1150 žodžiai)
  • Kolegija
  • Agata
  • Bendrųjų logistikos sąnaudų analizės principai ir metodai
    10 - 7 balsai (-ų)
Bendrųjų logistikos sąnaudų analizės principai ir metodai. (2015 m. Gruodžio 27 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendruju-logistikos-sanaudu-analizes-principai-ir-metodai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 09:41
×