Bendruomenė ir socialinės jaunimo problemos


Jaunimo socialinės problemos. Jaunimo socialinio dalyvavimo problema. Jaunimo problemos visuomeneje. Socialines problemos lietuvoje. Jaunimo problemos rasinys. Visuomenės socialinės problemos. Diskusijos apie menkstancia jaunimo pagarba kalbai. Bendruomenes problema. Bendruomenių problemos. Rasinys jaunimo problemos.

Bendruomenė ir socialinės jaunimo problemos: istorinė lyginamoji analizė. Įvadas. Bendruomeninio judėjimo ir jaunimo problemų sprendimo būdų istorinės paralelės. Šiuolaikinis bendruomeninis judėjimas ir jaunimo problemų sprendimas bei istorinės sąsajos. Išvados. Literatūra.

Istoriniu lyginamuoju požiūriu analizuojamos socialinės jaunimo problemos, jų aktualumas visuomenėje bei sprendimo galimybės. Bendruomenė ir bendruomeniškumo aplinka jaunimui būtina kaip socializacinio atsiskleidimo sąlyga ir jaunimo problemų sprendimo reguliacinis veiksnys. Sprendžiant socialines jaunimo problemas bendruomenės dalyvavimas istoriškai kito. Šioje kaitoje skirtingą įtaką turėjo visuomenės, tautos elito ir bendruomenės veikla. Keitėsi jaunimo socializacijos agentai ir jų referentiško poveikio būdai, tačiau pagrindinės jaunimo problemos siejosi su socialinės atskirties veiksniais, stumiančiais jaunimą į marginalią būseną. Visuomenės, tautos elito ir bendruomenės intervencijos mastas, sprendžiant jaunimo problempaprastai suvokiama, jog bendruomenė sudaryta iš tam tikro skaičiaus individų, kurie turi ką nors bendra – bendrą kalbą, bendrą koncepcinę sąrangą – ir ką nors bendrai kuria: naciją, polį, instituciją [5:9].

Vienas svarbiausių bendruomenę apibūdinančių bruožų, kuriam skiriama dėmesio šiame straipsnyje, yra bendra jos narių gyvenamoji vieta (t. Gyvenimas bendroje teritorijoje), kur bendruomenės nariai gali dažnai bendrauti. Kaip tik gyvenamojoje vietoje kyla buitinių, socialinių ir ekonominių reikmių visuma, kuri paprastai sėkmingai sprendžiama susitelkus bendruomenės nariams. Iškilus problemoms bendruomenėje, jos narių susitelkimas yra ypač svarbus, nes aplinka, kurioje gyvena bendruomenė, jos pačios kuriama. Bendruomenės kuriama aplinka ypač svarbi jauniems žmonėms, kuriuos, pasak r. Dahrendorfo, anapus ekonomikos, visuomenės paribiuose esantys žmonės, spinduliuoja keistą magnetizmą, itin traukiantį jaunimą. Jų kultūra pradeda įtraukti visus kitus tarsi disko muzikos garsai [2: 8].

Nūdienos visuomenės nuomone, bene reikšmingiausias bendruomenės privalumas yra tai, kad bendruomenėje žmogus pilniau išgyvena gyvenimo vertę, prasmę, nes daug dažniau jis jaučiasi reikalingas, vienintelis, nepakartojamas. Šie su bendruomene susiję išgyvenimai ypač svarbūs jaunam žmogui, kurio išgyvenimų ir asmens tapatumo paieškos būseną galima apibūdinti kaip būseną, kuri apima atvykus į nežinomą miestą. Jaunam žmogui norisi viską patirti, atrasti savo kelią. Ir šiuo laikotarpiu labai svar-.

Bu, kad jaunas žmogus ne jaustųsi nereikalingu įsibrovėliu visuomenėje, o taptų lygiateisiu bendruomenės nariu, kuriam sudarytos galimybės atskleisti save.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2012 m.
  • 8 puslapiai (1951 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laima
  • Bendruomenė ir socialinės jaunimo problemos
    10 - 1 balsai (-ų)
Bendruomenė ir socialinės jaunimo problemos. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendruomene-ir-socialines-jaunimo-problemos-referatas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 09:58
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo