Bendruomenės konflikto analizė


Įvadas. Bendruomenės problemos analizė. Bendruomenės narių santykiai. Bendruomenės narių išsidėstymas. Bendruomenės narių simpatijos/antipatijos. Vaidmenų pasiskirstymas. Bendruomenės struktūra. Sociograma. Literatūra.


Baršauskienė ir Leliūgienė (2001) teigia, kad mokslinėje literatūroje, analizuojant bendruomenę, remiamasi keliais požiūriais:

1) struktūriniu (jis remiasi politiniu – teisiniu požiūriu, tai yra nustatyti vaidmenys, atsakomybė prieš rinkėjus ir kt.)

2) socialiniu – psichologiniu (tai žmonių, turinčių bendrus interesus, sąjunga, tam tikrų santykių normų, tradicijų ir elgesio sferoje forma)

3) žmonių ir teritorijos (demografinis arba ekologinis požiūris)

Tyrimo objektas – bendruomenės problema.

Tyrimo tikslas – išanalizuoti bendruomenės problemą.

Darbo uždaviniai :

Išsiaiškinti bendruomenės narių santykius.

Apibūdinti bendruomenės narių vaidmenis ir struktūrą.

Sudaryti bendruomenės narių sociogramą.

Jau kurį laiką tarp dviejų Klaipėdos daugiabučių gyventojų bendruomenės yra įsiplieskęs konfliktas dėl šalia namo augančių medžių. Vieni nori tuos medžius nupjauti, o kiti nė už ką neleidžia to daryti. Bendruomenės daugiabučio gyventojai Rimas Petrauskas ir Mindaugas Čeputis kartu su daugiabučių bendrijos pirmininke Aldona Mingienė, kreipėsi į miesto savivaldybę, kad anot jų, trukdantys medžiai būtų pašalinti ar bent jau apgenėti, nes baiminamasi, kad dvikamieniai beržai neišdaužtų butų stiklų. Taip pat daugiabučių gyventojai, skundėsi jog medžiai užstoja šviesą, šakomis braižo langus, o šiltuoju metu sezonu po beržais grupelės žmonių renkasi girtauti.

  • Microsoft Word 18 KB
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1083 žodžiai)
  • Kolegija
  • Vika
  • Bendruomenės konflikto analizė
    10 - 6 balsai (-ų)
Bendruomenės konflikto analizė. (2016 m. Balandžio 28 d.). https://www.mokslobaze.lt/bendruomenes-konflikto-analize.html Peržiūrėta 2020 m. Gegužės 27 d. 05:34
×
101 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo