Benravimas ir konfliktai


Bendravimo konfliktai. Bendravimas ir konfliktai. Konfliktai referatas. Bendravimo konfliktai referatai. Emociju vaidmuo konfliktai. Konfliktinis bendravimas tai. Konfliktai ir bendravimas. Konfliktai bendraujant. Kas yra bendravimo konfliktas. Referatas bendravimas ir jo vaidmuo konfliktai.

Įvadas. Bendravimas. Kas yra bendravimas. Bendravimo tipai. Verbalinis bendravimas? Bendravimas raštu. Neverbalinis bendravimo būdas. Konfliktai. Konfliktų rūšys. Konfliktų priežastys. Konfliktų pasekmės. Tarpasmeninių konfliktų sprendimas. Konfliktų strategijos. Trečiojo asmens vaidmuo sprendžiant konfliktą. Išvados. Informacinių šaltimnių sąrašas.

Bendravimas yra specifinė žmonių sąveika veiksmais, mintimis, vaizdiniais ir emocijomis, per kurią jie pažįsta vieni kitus ir pasiekia socialinę vienovę.

Igūdis – įtvirtinantis, automatizuotas veiksmas. Jis pradeda formuotis nuo veiksmo įsisąmoninimo; tas veiksmas įtvirtinamas ir tobulinamas daugkartinėmis pratybomis, kol pagaliau tampa įgūdžiu.

Konfliktas – tai priešingos krypties jėgų sąveika, nesuderinamų ar sunkiai suderinamų tendencijų, motyvų, interesų, nuomonių, nuostatų susidūrimas, sukeliantis stiprias neigiamas emocijas, išgyvenimus. Konfliktai yra dažnas socialinis reiškinys, kylantis tarp draugų, tėvų ir vaikų, vyro ir žmonos, tarp įvairių grupių. Taigi, konfliktas yra daugiau ar mažiau išreikšta kova tarp dviejų ar daugiau šalių, kurios turi prieštaraujančių nuostatų, veikimo tikslųbendravimas - tai prasminga sąveika tarp dviejų ar daugiau žmonių. Bendravimo prigimtis įžvelgiama žmogaus saviraiškoje, jo sugebėjime perduoti kitiems žmonėms tai, ką galvojame, jaučiame, kokiais matome save ir mus supančią aplinką. Bendraudami žmonės ne tik sąveikauja, bet ir pažįsta vienas kitą. Asmuo, bendraujantis su kitu, siekdamas geriau suprasti pašnekovą ir svarstomą problemą, pats atsiveria, net ir rizikuodamas. Tik esant tokiam atsivėrimui, bendravimas turi prasmę.

Kodel mes bendraujame? Bendravimas tiesiog būtinas mūsų fizinei sveikatai palaikyti, Tenkina fizinius poreikius. Tyrimai rodo, kad izoliuoti žmonės trumpiau gyvena už tuos, kurie turi glaudžius socialinius ryšius. Išsiskyrę žmonės dažniau miršta nuo širdies ligų, vėžio, tuberkuliozės, kepenų cirozės. Taigi socialiniai ryšiai žmogui labai svarbūs. Be to, reikia atsiminti, kad žmogui reikia ne tik tam tikro kontaktų kiekio – ne mažiau svarbu ir jų kokybė.

Bendravimas padeda išlikti pačiu savimi, sužinoti, kas mes esame, Tenkina mūsų ego (aš) poreikius. Savęs pažinimo turinys ateina iš bendravimo su kitais. Ar mes simpatiški, ar ne, kvaili ar protingi? Atsakymą į šiuos klausimus gauname ne žiūrėdami į veidrodį, o bendraudami. Kokie mes esame sužinome orientuodamiesi į tai, kaip kiti žmonės į mus reaguoja. Ribodami bendravimą su kitais žmonėmis, netenkame identiškumo (tapatumo). Didžiausią įtaką mūsų tapatumui turi vaikystėje išgirsti vertinimai, nors kitų žmonių įtaką jaučiame visą gyvenimą.

Bendravimas mus sieja su kitais žmonėmis, Padeda tenkinti savo socialinius poreikius.

  • Microsoft Word 375 KB
  • 2011 m.
  • 16 puslapių (3273 žodžiai)
  • Kolegija
  • Kestas
  • Benravimas ir konfliktai
    9 - 1 balsai (-ų)
Benravimas ir konfliktai. (2011 m. Kovo 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/benravimas-ir-konfliktai.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 16:06
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo