Benzininės degalų įpurškimo sistemos jutikliai


Jutiklių naudojimas automobiliuose. Temperatūros jutikliai. Sūkių dažnio jutikliai. Holo fazių jutiklis. Pjezoelektriniai detonacijos jutikliai. Lambda zondas. Mikromechaniniai slėgio jutikliai. Akceleratoriaus pedalo jutikliai.

Jutikliai ir vykdymo mechanizmai sudaro jungiamąją grandį tarp automobilio su jo sudėtingomis pavaros, stabdžių, važiuoklės ir kėbulo funkcijomis ir elektroninių valdymo blokų- informacijos apdorojimo blokų (pvz.;variklio valdymo, ESP, oro kondicionavimo sistemos valdymo). Priderinimo grandinė jutiklyje paruošia signalą taip, kad jį galėtų priimti valdymo blokas.

Jutikliuose vis didesnę reikšmę įgauną mechatronika, kai kartu veikia mechaniniai, elektroniniai ir duomenis apdorojantys komponentai. Jie integruojami į modulius

Jutikliai vis mažėja. Kartu jie privalo būti greitesni, tikslesni, nes jų išėjimo signalai turi tiesioginę įtaką variklio galiai ir sukimo momentui, degalų emisijai, saugumui. Tai įgyvendinti padeda mechatronika.

Signalo paruošimas, analoginis- skaitmeninis keitimas, autokalibravimo funkcijos, ateityje- ir mažas mikrokompiuteris tolesniam duomenų apdorojimui pagal integravimo lygius, gali būti integruoti į jutiklį. Tai teikia privalumų:

Valdymo bloke reikia mažiau skaičiavimo galios;

Sukuriama vieninga, lanksti ir prijungti prie duomenų magistralės tinkanti sąsaja visiems jutikliams;

Galimas tiesioginis daukartinis vieno jutiklio naudojimas per duomenų magistralę;

Galima išmatuoti mažesnius dydžius;

Paprasčiau jutiklį suderinti.

Variklio temperatūros jutiklis- įstatytas į aušinimo skysčio kontūrą, kad valdant variklį būtų galima žinoti, kokia yra variklio temperatūra.

Oro temperatūros jutiklis- įsiurbimo trakte registruoja įsiurbiamo oro temperatūrą. Žinant temperatūrą ir pripūtimo slėgį, galima apskaičiuoti įsiurbto oro masę. Be to, reguliavimo kontūrų nustatomosios vertės gali būti priderintos prie oro temperatūros.

Variklio alyvos temperatūros jutiklio signalas panaudojamas skaičiuojant serviso intervalą.

Degalų temperatūros jutiklis- įstatytas į degalų kontūrą. Žinant degalų temperatūrą, galima tiksliai apskaičiuoti įpurkštų degalų kiekį.

Deginių temperatūros jutiklis- įstatytas į išmetimo sistemos svarbiausią vietą temperatūros požiūriu. Jis naudojamas deginių apdorojimo sistemai valdyti. Matavimo varžas dažniausiai būna pagamintas iš platinos.

Temperatūros jutikliai, atsižvelgiant į nauudojimo sritį, gaminami įvairių formų. Korpuse yra įstatytas temperatūrai jautrus puslaidininkis matavimo varžas. Jis dažniausiai būna su neigiamu temperatūros koeficientu, rečiau- su teigiamu koeficientu. Tai yra jo varža drastiškai mažėja arba didėja kylant temperatūrai.

  • Microsoft Word 37 KB
  • 2015 m.
  • 11 puslapių (2173 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mantas
  • Benzininės degalų įpurškimo sistemos jutikliai
    10 - 10 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Benzininės degalų įpurškimo sistemos jutikliai. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/benzinines-degalu-ipurskimo-sistemos-jutikliai.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 13 d. 06:40
Peržiūrėti darbą
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo