Benzininio vidaus degimo variklio galios didinimas naudojant oro pripūtimą


Transporto bakalauro darbas.

Paveikslų sąrašas. Lentelių sąrašas. Santrumpos. Įvadas. Oro pripūtimo agregatų tipai. Turbokompresorius. Išmetamųjų dujų sklendė. Kompresorius su mechanine pavara. Orapūtės parinkimas. Originalaus variklio pagrindiniai parametrai. Originalaus variklio šiluminis skaičiavimas. Degiojo mišinio parametrai. Siurbimas (pripildymasSlėgimas. Degimas. Plėtimasis. Indikatoriniai ir efektyvieji variklio rodikliai. Šilumos balansas. Variklio pagrindinės diagramos. Originalaus variklio dinaminis skaičiavimas. Variklio su orapūte pagrindiniai parametrai. Variklio su orapūte šiluminis skaičiavimas. Pripūtimo parametrų skaičiavimas. Siurbimas (pripildymasSlėgimas. Degimas. Plėtimasis. Indikatoriniai ir efektyvieji variklio rodikliai. Šilumos balansas. Variklio pagrindinės diagramos. Forsuoto variklio dinaminis skaičiavimas. Literatūros sąrašas. Išvados ir pasiūlymai. Priedai.


Viso pasaulio inžinieriai daug metų ieško būdų, kaip padidinti vidaus degimo variklio galią bei jo atliekamą naudingą darbą tuo pačiu gerinant jo dinamines charakteristikas ir degalų mišinio sudegimo procesą. Šiuo metu inžinieriai ieškodami variklio galios didinimo būdų turi atsižvelgti į griežtus aplinkosaugos reikalavimus susijusius su variklio kenksmingomis išmetamosiomis dujomis bei variklio ekonomiškumą. Viena iš užduočių yra pasiekti kuo didesnę variklio galią kuo mažiau didinant jo darbinį tūrį bei gabaritus. Tai nusako variklio litrinė galia. Kuo didesnė variklio litrinė galia, tuo mažesnis variklio darbinis tūris, mažesni gabaritai bei masė esant vienodai nominaliai galiai. Litrinė galia parodo variklio forsavimo laipsnį. Variklio aprūpinimas papildomu oru panaudojant kompresorių kaip oro tiekimo agregatą – vienas iš pigiausių būdų, kurie leidžia padidinti vidaus degimo variklio išvystomą galią.

Jau daugiau nei 100 metų praėjo, kai G. Daimleris užpatentavo savo krumpliaratinę orapūtę. Tačiau iki šiol variklio galios didinimo būdas panaudojant papildomo oro pripūtimą sulaukia daugiausiai inžinierių dėmesio bei įvairių projektavimo sprendimo būdų. C. Bell knygoje ,,Maximum Boost“ sakoma, kad vidaus degimo variklio galią, atitinkamai jį paruošus ir jam parinkus tinkamą orapūtę, galima padidinti 1,5-2 kartus. Taip pat minima, kad maždaug trečdalis energijos, kuri yra gaunama degant degimo produktams, yra panaudojamas mechaniniam darbui atlikti, kitas trečdalis tenka aušinimo sistemai, o likęs trečdalis yra pašalinamas su deginiais per išmetimo sistemą. Būtent šį trečdalį energijos galima panaudoti variklio galios didinimui naudojant turbokompresorių. Turint galvoje tokį skaičių, nesunku įsivaizduoti šio variklio galios didinimo būdo potencialą. Yra du orapūčių tipai, kurie, iš esmės, yra panašūs savo funkcija, tačiau skiriasi jų konstrukcija, pavara, gabaritai bei atliekamas naudingas darbas. Turbokompresorinės orapūtės yra veikiamos išmetamųjų dujų ir jų pagalba yra suspaudžiamas oras esantis atmosferoje bei tiekiamas varikliui. „Roots“ tipo orapūtės – kompresoriai yra varomi dažniausiai diržu, velenu ar krumpliaračiu. Tokiu būdu besisukant viduje esantiems sraigtams ar kriauklėms yra suspaudžiamas oras bei tiekiamas į variklį. Tačiau šis būdas atima didelę dalį variklio galios lyginant su turbokompresoriumi.

Šiame darbe yra apžvelgiami orapūčių skirtumai ir panašumai bei yra parenkamas tinkamiausias variklio galios didinimui. Taip pat yra apskaičiuoti ir palyginti originalaus bei su turbokompresoriumi (esant skirtingiems orapūtės sukeliamiems slėgiams) variklių parametrai bei dinaminės charakteristikos.

 • Transportas Bakalauro darbai
 • 2016 m.
 • Lietuvių
 • Ernest
 • 95 puslapiai (13331 žodis)
 • Universitetas
 • Transporto bakalauro darbai
 • Microsoft Word 661 KB
 • Benzininio vidaus degimo variklio galios didinimas naudojant oro pripūtimą
  10 - 3 balsai (-ų)
Benzininio vidaus degimo variklio galios didinimas naudojant oro pripūtimą. (2016 m. Gruodžio 04 d.). http://www.mokslobaze.lt/benzininio-vidaus-degimo-variklio-galios-didinimas-naudojant-oro-priputima.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 04:28