Benzino sandėliavimas


Įvadas. Benzinas ir jos sandėliavimas. Tinkamos ir netinkamos sandėliavimo įrangai medžiagos. Informacija dėl produkto gabenimui naudojamų konteinerių. Stacionarių cisternų reikalavimai. Korpuso ir įrangos periodiškas tikrinimas. Literatūros sąrašas.

Benzino krovinį reikia laikyti atokiau nuo karščio, kibirkščių, atviros liepsnos, karštų paviršių. Benziną naudoti ir laikyt tik lauke arba gerai vėdinamose vietose ir pasirūpinti, kad nepatektų į aplinką. Pumpuojant benziną (užpildant mobilias cisternas ir jas išpilant), gali susidaryti elektrostatinis krūvis, todėl reikia imtis priemonių , apsaugančių nuo elektrostatinės iškrovos. Benzinas naudojamas, kaip transporto priemonių degalai (automobilinis ir aviacinis benzinas).

Sandėliavimo teritorija, rezervuarų konstrukcija, įranga ir darbo tvarka turi atitikti galiojančius Europos, šalies ar vietos įstatymus. Produktui sandėliuoti turi būti naudojami rezervuarai ar saugyklos su plūdriaisiais ekranais (pontonais), tinkami ypač degiems (liepsniesiems) skysčiams. Sandėliavimo įranga turi būti įrengta su atitinkamomis dambomis, kad nuotėkio ar išsiliejimo atveju produktas neužterštų dirvožemio ar vandens. Rezervuarų vidaus įrangos valymo, apžiūros ir remonto darbus gali atlikti tik kvalifikuotas ir tinkamą įrangą turintis personalas, kaip nurodyta šalies, vietos valdžios ar kompanijos nustatytose normose.Prieš patenkant į rezervuarus ir pradedant bet kokius darbus uždaroje erdvėje, reikia patikrinti, kiek aplinkos ore yra deguonies ir koks degumo lygis. Tuščioje rezervuaro ertmėje gali susikaupti benzino garai, kurie gali užsidegti ar sprogti, todėl būtina vengti elektrostatinės iškrovos ir užsidegimo šaltinių, matuojant produkto lygį rezervuare ar imant benzino ėminius. Nelaikyti produkto kartu su oksiduojančiomis medžiagomis.

  • Logistika Referatas
  • Microsoft Word 33 KB
  • 2015 m.
  • 8 puslapiai (1124 žodžiai)
  • Vytautas
  • Benzino sandėliavimas
    10 - 4 balsai (-ų)
Benzino sandėliavimas. (2015 m. Vasario 18 d.). https://www.mokslobaze.lt/benzino-sandeliavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 23 d. 04:43
×