Bėrimas ir alergija. Patologiniai bėrimo elementai, jų charakteristika


Burnos berimas. Burnos gleivines berimas. Berimas burnoje. Burnos isberimas. Burnos berimai. Burnos gleivines berimai. Burnos gleivines isberimas. Burnos isberimai. Pirminiai berimo elementai. Berimai burnoje.

Patologiniai bėrimo elementai, jų charakteristika. Pirminiai bėrimo elementai. Antriniai bėrimo elementai. Burnos ertmės gleivinės susirgimų klasifikacija.

Burnos gleivinėje gali atsirasti įvairių pažeidimų ir bėrimo elementų. Tokių pažeidimų, kurie būna odoje, gali būti ir burnos gleivinėje, tačiau jie turi kai kurių skirtumų, kuriuos reikia įvertinti diagnozuojant odos ligų ir burnos gleivinės pažeidimus.

Bėrimai gali įvairuoti savo spalva, forma, dydžiu, paviršiumi ir konsistencija. Skiriami pirminiai ir antriniai bėrimo elementai, tačiau juos ne visada lengva diferencijuoti. Svarbiausia yra nustatyti pirminį bėrimo elementą ir įvertinti jo dinamiką. Reikia atsižvelgti į tai, jog reakcijos, vykstančios burnos gleivinėje yra mažiau išreikštos lyginant su odoje vykstančiomis reakcijomis.

Vieningos klasifikacijos nėra. Burnos gleivinės pažeidimai labai įvairūs. Jų etiologija ir patogenezė taip pat skirtinga. Viena iš siūlomų yra j. J. Pindbork klasifikacija. Ji pritaikyta burnos gleivinės pažeidimų klasifikacijai, atsižvelgiant į etiologinius veiksnius (bakteriniai, virusiniai, grybeliniai pažeidimai), įvairius mechaninius, alerginius pažeidimus. Be šios klasifikacijos egzistuoja ir daug kitų.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1660 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ieva
  • Bėrimas ir alergija. Patologiniai bėrimo elementai, jų charakteristika
    10 - 3 balsai (-ų)
Bėrimas ir alergija. Patologiniai bėrimo elementai, jų charakteristika. (2012 m. Balandžio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/berimas-ir-alergija-patologiniai-berimo-elementai-ju-charakteristika.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 19 d. 12:46
×