Berlyno krizė Berlyno siena


Berlyno krizė. Berlyno siena. Berlyno blokada. Priežastys. Eiga. Oro tiltai, naudoti per Berlyno blokadą. Berlyno blokados nutraukimas. Berlyno blokados pasekmės. Berlyno krizė. Berlyno krizė. SSRS tikslai. Berlyno krizės eiga (I). Berlyno sienos statyba. Berlyno siena. Faktai. Berlyno krizės eiga (II). Berlyno krizės rezultatai. Šaltiniai.

Berlyno blokada (1948-1949m.) Berlyno krizė Berlyno siena.

Skirtingas Prancūzijos, Didžiosios Britanijos, JAV ir SSRS Vokietijos statuso suvokimas ir jos ateities įsivaizdavimas. 1947-1948m. Vakarų valstybių okupacinių zonų sujungimas į vieną ekonominį vienetą. SSRS pasitraukimas iš sąjungininkių komisijos derybų dėl kontroliuojamų Vokietijos zonų. Pinigų reformos įvedimas Vakarų aljanso sąjungininkių okupacinėse zonose 1948 m. be TSRS pritarimo - reichsmarkė buvo pakeista į Vokietijos markę.

1948m. Balandžio 1-ąją sovietų kariuomenė be jokio išankstinio perspėjimo blokavo antžeminį susisiekimą su Vakarų Berlynu. Vakarų valstybės (JAV ir Jungtinė Karalystė), dėl antžeminio susisiekimo blokados, sukūrė oro kelio tiltą. Per 11 mėnesių, kol truko blokada, Vakarų valstybės, o daugiausiai JAV aviacija, sugebėjo tiekti Vakarų Berlyno gyventojams reikalingus daiktus (anglį, maistą ir kt.).

Berlyno krizė 1961 m. buvo vienas didžiausių Šaltojo karo karinių – politinių incidentų. Krizę išprovokavo SSRS pateikusi ultimatumą, reikalaujantį atitraukti karines pajėgas iš Vakarų Berlyno. Ultimatumas iššaukė galutinį Berlyno padalijimą į Rytų ir Vakarų.

1961 m. Chruščiovas iniciavo krizę, kuri baigėsi sutarties pasirašymu su rytų Vokietija. Maskva teigė, kad net ir be Vakarų sutikimo ji leis paskelbti VDR ir leis Rytų vokiečiams reguliuoti sąjungininkų kairinį eismą tarp Vakarų ir Rytų Berlyno. Chruščiovas stengėsi išvengti branduolinio karo. JAV prezidentas Eisenhaueris ir Kenedis sutiko vesti derybas.

  • Istorija Skaidrės
  • MS PowerPoint 3361 KB
  • 2015 m.
  • Lietuvių
  • 17 puslapių (639 žodžiai)
  • Ingy
  • Berlyno krizė Berlyno siena
    10 - 5 balsai (-ų)
Berlyno krizė Berlyno siena. (2015 m. Spalio 12 d.). https://www.mokslobaze.lt/berlyno-krizeberlyno-siena.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 18 d. 08:13
×