Bernelis ir mergelė lietuvių liaudies dainose


Mergele ir bernelis lietuviu liaudies dainose. Mergelė liaudies dainose. Liaudies dainu bernelis. Lietuviu liaudies dainos apie mergele ir berneli. Bernelis liaudies dainose. Bernelio ir mergeles paveikslas lietuviu liaudies dainose. Bernelis lietuvių liaudies dainose. Bernelis ir mergele liaudies dainose. Lietuviu liaudies dainu bernelis. Lietuviu liaudies dainos skaidres.

Bernelis ir mergelė lietuvių liaudies dainose lietuvių kalbos referatas.

Tautosakos tyrinėtojų teoretikų ir jos naudotojų praktikų - rašytojų, kompozitorių, kalbininkų - visuotinai pripažįstama, kad dainos ir jų melodijos yra liaudies meninės kūrybos viršūnė.

Lietuvoje ir apskritai Europoje kultūrinį gyvenimą veikė klasicizmas, palaikomas švietėjų ir humanistų.Klasicistinės estetikos ir švietėjiškų pažiūrų šalininkai negalėjo giliai suvokti liaudies poetinės kūrybos.Jie suprato, kad patarlės išreiškia elgesio normas, gilias mintis, pamoko, tačiau į pasakas bei dainas su jų fantastika ir švelniu lyrizmu buvo žiūrima kaip į reiškinį, priešišką geram tonui, sveikam protui.

Tautosakinę tradiciją skatino menkas gyventojų raštingumas.Tamsiu istorijos metu, mokslui, švietimui, pasaulietinei literatūrai nevaidinant didesnio vaidmens, lietuvių tautos daugumai vienintelė laisvo kūrybinio poetinio žodžio reiškimosi dirva liko tautosaka.

  • Microsoft Word 17 KB
  • 2012 m.
  • 4 puslapiai (981 žodžiai)
  • Mokykla
  • Iga
  • Bernelis ir mergelė lietuvių liaudies dainose
    9 - 2 balsai (-ų)
Bernelis ir mergelė lietuvių liaudies dainose. (2012 m. Gegužės 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/bernelis-ir-mergele-lietuviu-liaudies-dainose.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 23 d. 05:58
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo