Besimokančioji organizacija: koncepcija ir charakteristikos


Įvadas. Problemos aktualumo pagrindimas. Teorinis problemos ištyrimo lygis. Konkretus pavyzdys. Išvados. Literatūra.


Organizacinis mokymasis vysta tada, kai žmonės mokosi drauge akumuliuodami, analizuodami bei panaudodami žinių šaltinius ir taip prisidėdami prie organizacijos tikslų įgyvendinimo.

Individualus mokymasis vyksta žmogui įgyjant naują supratimą, žinias, gebėjimus, požiūrius, vertybes, kitas savybes.

Mokyklai yra būdinga daugialypė veikla, tačiau tyrimui svarbu pasirinkti esminius jos komponentus.

Mokyklos veiklos struktūrą yra pateikęs Lustthaus (1997) mokyklos vadybos standartų modelyje.

Bendra vizija – visų organizacijos narių įtraukimas kuriant viziją. Visais organizacijos plėtros periodais ją įkvėpdavo bendros veiklos ateities kūrimas. Sunku įsivaizduoti organizaciją, kuri neturėtų tikslų, vertybių ir uždavinų, apie kuriuos nežinotų jos darbuotojai. Organizacijos vizija sustiprina žmonių dalyvavimą organizacijos veikloje. Teigiama, kad žinodami organizacijos viziją, darbuotojai mokosi ne todėl, kad liepiama, o todėl, kad jie patys nori tobulėti.

Intelektiniai modeliai – organizacijos norių mokymasis mąstyti konstruktyviai ir kurti pozityvų pasaulio suvokimo modelį. Intelektiniai modeliai prasideda nuo vidinio pasaulio atūrimo ir atidaus jo tyrinėjimo.

Asmeninis meistriškumas – organizacijos narių meistriškumo seikimas. Žmonės, turintys aukštą asmeninį meistriškumo lygį, geba įgyvendinti tai, kas jiems svarbiausia. Tai vyksta todėl, kad jie mokosi visą gyvenimą. Asmeninio meistriškumo kėlimo interesai skaitina nuolat plėsti žinias, sutelkti pastangas, ugdyti kantrybę ir objetyvų realybės supratimą. Asmeninis vertybių iškėlimo, jų suderinimo su organizacijos tikslais.

  • Microsoft Word 45 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 13 puslapių (2562 žodžiai)
  • Kolegija
  • Aliona
  • Besimokančioji organizacija: koncepcija ir charakteristikos
    10 - 1 balsai (-ų)
Besimokančioji organizacija: koncepcija ir charakteristikos. (2018 m. Sausio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/besimokancioji-organizacija-koncepcija-ir-charakteristikos.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 18 d. 13:08
×