Bestuburiai gyvūnai aprašymas


Bestuburiai gyvūnai.

Visi gyvūnai yra daugialąsčiai organizmai. Jie neturi chlorofilo, tad patys negali pasigaminti maisto, o yra priversti misti kitais organizmais kad išgyventų. Dauguma gyvūnų gana greitai juda. Tai jiems padeda išvengti priešų ir susirasti maisto.

Vieni gyvūnai turi kaulinius kaulus ir stuburą, kiti neturi. Pagal tai jie skirstomi į dvi grupes: stuburinių ir bestuburių. Bestuburių grupė yra skirstoma į dar kitas grupes pvz. pintys, duobagyviai, kirmėlės, moliuskai, nariuotakojai.

Pintys tai sėslieji, labai paprastos sandaros gyvūnai kurie gyvena tik vandens telkiniuose. Jų kūnas dažniausiai panašus į taurė, susideda iš dviejų ląstelių sluoksnių. Ląstelės veikia pavieniui ir nesudaro nei audinių nei organų. Pinties kūną dengia specialūs sluoksnis su kalkiniais arba titnaginiais dariniais, kuris gyvūnui suteikia formą ir saugo nuo priešų. Šių bestuburių ypač gausu atogrąžų jūrose. Jų galima aptikti ir mūsų šalies upėse, ežeruose prisitvirtinusių prie akmenų ar augalų stiebų.

  • Microsoft Word 4 KB
  • 2015 m.
  • 1 puslapis (337 žodžiai)
  • Vale
  • Bestuburiai gyvūnai aprašymas
    10 - 8 balsai (-ų)
Bestuburiai gyvūnai aprašymas. (2015 m. Kovo 17 d.). https://www.mokslobaze.lt/bestuburiai-gyvunai-aprasymas.html Peržiūrėta 2020 m. Rugsėjo 21 d. 06:08
×
142 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo