Betarpiško prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas laboratorinis darbas


Žmonių saugos pirmas laboratorinis. Betarpiško prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas. Prisilietimas prie dviejų fazių (linijinės įtampos).

Darbo tikslas: Ištirti elektros srovės pavojingumą, betarpiškai prisilietus prie įtampą turinčių dalių ir išsiaiškinti atskirų faktorių įtaką pavojingumo laipsniui.

Nustatyti, ar žmogui gresia pavojus (jeigu šviečia šviesos diodas) ir išmatuoti prisilietimo įtampos bei srovės, tekančios per žmogų vertes:

Žmogaus gyvybė yra pavojuje, nes jis yra prisilietęs prie linijinės įtampos 40V (realiai 400V). Tikrovėje prisilietimo įtampa yra apie 10 kartų didesnė negu išmatuota laboratoriniame stende. Šitokia situacija gali pasitaikyti realiai ir tikrovėje.

Srovė, kuri teka per žmogų yra pavojinga jo gyvybei. Šios srovės stipris priklauso nuo rankų sąlyčio su linijiniais elektros sistemos laidais varžos. Eksperimente panaudota ekvivalentinė žmogaus rankų varža RP yra lygi 2,4 k?. Srovė, tekanti per žmogų skaičiuojama pagal tokią formulę:

???=

??

??

??

??

=

385

2400

=0,16??=160????

čia - maitinimo tinklo (linijinė, fazinė) įtampa, V;

Patikrinti matavimų rezultatus, suskaičiuojant srovę, tekančią per žmogų pagal (1) formulę. Srovė, kurios stipris siekia 25 mA gali būti mirtina ir žmogui, per kurį teka tokio didumo srovė gresia mirtinas pavojus!

Šiuo atveju žmogus taip pat yra pavojuje. Įtampos vertė yra mažesnė negu ankstesniajame atvejyje, tačiau ji siekia apytiksliai 23 V ( realiai 230 V ) ir yra neabejotinai per didelė.

Pakeisti žmogaus rankų varžą RP = 510? ir nustatyti, ar žmogui gresia pavojus (jeigu šviečia šviesos diodas) ir išmatuoti prisilietimo įtampos bei srovės, tekančios per žmogų vertes:

  • Microsoft Word 58 KB
  • 2015 m.
  • 5 puslapiai (941 žodžiai)
  • Universitetas
  • Modestas
  • Betarpiško prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas laboratorinis darbas
    10 - 1 balsai (-ų)
Betarpiško prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas laboratorinis darbas. (2015 m. Kovo 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/betarpisko-prisilietimo-prie-itampa-turinciu-daliu-tyrimas-laboratorinis-darbas.html Peržiūrėta 2020 m. Gruodžio 06 d. 02:38
×
35 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo