Betarpiško prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas


Betarpiško prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas. Įtaisas, neturintis gedimų. Įtaisas, turintys gedimą ir galintis sukelti mirtiną pavojų. Įtaisas, turintis gedimą su didele susijungimo varža. Paviršiaus išorinė izoliacija. Gedimo įtampa ir srovė. Išvados.

Tikrino: ž. Čeponis.

Darbo tikslas: ištirti elektros srovės pavojingumą, netiesiogiai prisilietus prie į1 pav. Schemą atitinka tokia praktinė situacija: stalinė lempa, neturinti apsauginio nulinio laido (apsauginio įnulinimo), stovi šiek tiek drėgnoje patalpoje (pvz. , sodo namelio verandoje). Lempos vartojama galia yra 60 w, esant 230 v maitinimo įtampai. Žmogus, atėjęs į patalpą, pvietoje lempos yra naudojamas rezistorius. Elektros tinklo linijos varža yra lygiai tokio pačio didumo, kaip ir elektros sistemos įžeminimo varža. Žmogaus varža tarp kojos ir rankos yra. Žmogus yra basas, todėl kontakto su žeme varža yra labai maža. Šią praktinę situaciją vaizduoja pav. Ekvivalentinė bandymo schema.

Sujungti bandymo schemą, kaip parodyta paveiksle. Prijungti laboratorinio stendo maitinimo laidą prie ~ 220 v, 50 hz maitinimo šaltinio. Įjungti stendo ( netz / power, žalias) jungiklį ir pagrindinį bei schemos automatinius išjungiklius (automatus).

Išmatuoti įtampą (1 ir gnybtai) apkrovos varžoje. Žmogaus makete stebėti šviesos diodą (šviečiapkrova per mažą linijos varžą sujungta su elektros linijos laidais l1 ir n. Apkrovos įtampa yra maždaug apie 226 v. Žmogaus makete esantis šviesos diodas nešviečia ir tariamam žmogui pavojus negresia, todėl kad įtaisas (stalinė lempa) neturi gedimų (apkrovos įtampa nepatenka į metalinį lempos gaubtą). Šviesos diodas pradeda šviesti tada, kai įtampa tarp tariamo žmogaus rankos ir kojos arba tarp abiejų rankų siekia 50 v. Šviesos diodas šviečia tada, kai tariamo žmogaus gyvybei gresia pavojus. Užduotyse žmogaus maketo šviesos diodo indikatorius naudojamas eleįtaisas, kuriame įvyko gedimas gali sukelti mirtiną pavojų žmogui, kai jis prisiliečia prie įtaiso dalių turinčių įtampą. Įtaiso gedimas dažniausia pasireiškia tuo, kad apkrovos įtampa, pažeidus izoliaciją, patenka į srovei laidžias dalis, kurias gali paliesti žmogus. Atsiradus gedimui, varža tarp apkrovos, turinčios apkrovos įtampą ir srovei laidžių dalių, gali sumažėti iki vos kelių omų arba išvis pasidaryti lygi nuliui. Ši varža žymima.

Jungiant rezistorių tarp įtaiso (lempos) apkrovos gnybto ir lempos gaubto sudaryti trumpojo jungimo garandinę, atsiradusia įvykus gedimui (izoliacijos pažeidimui), kaip parodyta pav.

  • Microsoft Word 67 KB
  • 2012 m.
  • 6 puslapiai (1261 žodžiai)
  • Universitetas
  • Bitė
  • Betarpiško prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas
    10 - 1 balsai (-ų)
Betarpiško prisilietimo prie įtampą turinčių dalių tyrimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/betarpisko-prisilietimo-prie-itampa-turinciu-daliu-tyrimas.html Peržiūrėta 2021 m. Vasario 25 d. 07:07
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo