Betonas ir jo savybes


Prekinio betono sudetis. Betonu klasifikavimas pagal savybes. Betono sudetis ir savybes. Betono savybes. Betono sudetis c20/25.

Įvadas. Betono klasifikacija. Sudedamosios medžiagos ir jų savybės. Šviežias betonas ir jo savybės. Sutankėjantis betonas ir jo savybės. Sukietėjusio betono savybės (stipris). Betono atsparumas šalčiui. Betono nelaidumas vandeniui. Kitos betono savybės. Išvados.

sunkusis; jo tankis > 2600 kg/m3;

normalusis; jo tankis > 2100 bet < 2600 kg/m3;

lengvasis; jo tankis > 800 bet < 2000 kg/m3;

ypač lengvas; jo tankis < 800 kg/m3.

su normaliais užpildais, kurių išdžiovintų dalelių natūralusis tankis > 2000 bet < 3000 kg/m3;

su lengvais užpildais, kurių išdžiovintų dalelių natūralusis tankis < 1200 kg/m3.

Taip pat kiekvienas betono mišinys, atsižvelgiant į rišamųjų medžiagų sudėtį, užpildus, priedus yra skirstomas pagal paskirtį :

Betono ir gelžbetonio savybės labiausiai priklauso nuo betono sudėtinių medžiagų (cemento, užpildų, vandens, priedų) kokybės, mišinio sudėties tikslumo, ypač vandens ir cemento sąnaudų santykio, transportavimo, betonavimo technologijos (suklojimo, sutankinimo, paviršiaus apdorojimo), kietėjimo sąlygų ir trukmės bei kitų veiksnių.

Betono sudėtis ir sudedamosios medžiagos turi būti parinktos taip, kad atitiktų nurodytus reikalavimus, keliamus betono mišiniui ir betonui, įskaitant konsistenciją, stiprį, tankį, ilgaamžiškumą, armatūros ir įdėtinių detalių apsaugą nuo korozijos, gamybos procesą ir numatomą betonavimo darbų atlikimo būdą.

Betoniniams ir gelžbetoniniams surenkamiesiems gaminiams, kurie kietinami garų kamerose, monolitinėms betoninėms ir gelžbetoninėms antžeminėms, požeminėms ir povandeninėms konstrukcijoms, statomoms gėlojo ir mineralinio vandens zonoje; masyvių statinių vidinės zonos betonui

Konstrukcijoms, betonuojamoms karštu ir sausu oru, kai palaikoma reikiama drėgmė.

Papildomai patikrinus specialiąsias cemento savybes, leistina vartoti specialiesiems betonams

Šalčiui atspariems betonams, kurių F200 ir daugiau; betonams, kietėjantiems žemesnėje kaip 10°C temperatūroje, kai nėra papildomo šildymo; periodiškai sudrėkstančioms- išdžiūstančioms konstrukcijoms

Užpildai turi atitikti gaminamo betono stiprio klasės reikalavimus, tai reiškia, jog stambiojo užpildo stipris pasirinktas pagal uolienos stiprį arba apskaičiuotas pagal stambiojo užpildo skalumą, turi būti ne mažiau kaip 1,5-2 kartus didesnis už betono vidutinį stiprį. Rekomenduojama, kad užpildų stipris būtų 1,5 karto didesnis už betono stiprį, kurio klasė ne aukštesnė kaip C20/25, ir 2 kartus didesnis už aukštesnės kaip C20/25 klasės betono stiprį. Todėl C20/25 ir aukštesnės klasės betonas turėtų būti gaminamas naudojant stiprių magminių uolienų (granito, bazalto) skaldą.

Plastifikuojantieji priedai (plastikliai, superplastikliai) - plačiausiai naudojami betono priedai. Jais pagerinamas mišinio klojumas, padidinamas betono stiprumas arba sutaupoma cemento. Plastikliai, superplastikliai - paviršių aktyvinantys priedai, sumažinantys trintį tarp betono mišinio komponentų, gaunami lignosulfonatų, melamino, polikarboksilato, kitų polimerinių medžiagų pagrindu. Plastikliai sumažina vandens kiekį to paties slankumo betono mišinyje ne mažiau kaip 5 %, superplastikliai - ne mažiau kaip 12 %. Be to, superplastikliai padidina betono mišinio klojumą (slankumą). Plastiklių dažniausiai dedama 0,1-0,5 %, superplastiklių - 0,5-1 % nuo cemento masės. Takius ir sklidžius betono mišinius ir aukšto stiprumo, pakankamai tankų, atsparų šalčiui ir nelaidų vandeniui betoną galima gauti tik naudojant šiuos priedus.

Orą įtraukiantys (įsiurbiantys) priedai naudojami norint pagaminti padidinto atsparumo šalčiui betoną, kuriame turi būti normatyviniuose dokumentuose nurodytas oro kiekis (4-6 % pagal LST EN 206-1). Šie priedai dažnai pasižymi mišinį plastifikuojančiu veikimu. Jų dedama 0,01-0,05 % nuo cemento masės.

  • Microsoft Word 112 KB
  • 2015 m.
  • 14 puslapių (3521 žodžiai)
  • Universitetas
  • Tomas
  • Betonas ir jo savybes
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Betonas ir jo savybes. (2015 m. Balandžio 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/betonas-ir-jo-savybes.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 06 d. 00:09
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo