Betonavimas


Grindų betonavimo technologija. Cemento kiekis betone. Betonavimo technologija. Betono santykis. Cemento markės. Betono paruosimas. Betono markės. Betono mišinio santykis. Betono maisymo proporcijos. Betono maisymas santykis.

Bendros žinios apie betonavimo darbus, detali betonavimo darbų atlikimo technologija. Betonas. Cementas. Vandens ir cemento santykis. Smėlis. Stambus užpildas. Betoninių grindų liejimas. Pagrindo ruošimas. Betonavimas. Cemento markės.

Iš ko susideda betonas? Betonas - tai vandens, cemento, smėlio ir akmens mišinys. Kiekvieno komponento kiekis mišincementas ir vanduo yra du svarbiausi betono komponentai. Cemento kiekis betone reiškia cemento kiekį, tenkantį vienam kubiniam metrui betono. Šis kiekis gali svyruoti.

Nuo 500 iki 250 kg kubiniam metrui. Cemento kiekis turi įtakos betono savybėms. Didelis cemento kiekis suteikia betonvandens ir cemento santykis - tai vandens kiekis (kg) kubiniame metre betono, padalytas iš cemento kiekio. Santykis svyruoja tarp 0,8 ir 0,3 gaminant betoną stacionariame ar mobiliajame mazge. Šis santykis - tai teorinė vidutinė vertė, kuri gali keistis transportavimo ir vibracijos metu. Kuo jis mažesnis, tuo betono kokybė geresnė.

Daugelis architektų ir inžinierių galvoja, jog vandens ir cemento santykis yra vienintelis betono kokybesmėlio tipas ir dalelių dydis betono gamyboje yra labai svarbus, nes grubesnės jo frakcijos garantuoja aukštos kokybės betoną. Kai kuriose technologijose smulkius mėlio užpildu laikomas 0-4 mm, kitose 0-8 mm frakcijos dydžio užpildas.

Procentinis smėlio/akmens santykis skaičiuojamas vienam kubiniam metrui betono. Jeigu smėlio frakcija 0-4 mm, tinkamas santykis yra 35-40 proc. Smėlio ir 60-65 proc. Stambesnės frakcijos, jeigu smėlis 0-8 mm frakcijos, santykis turėtų būti 40-45 proc. Smėlio ir 60-65 proc. Stambesnės frakcijos.

Kai kuriose šalyse smėliu vadinamos visos medžiagos, kurių frakcija 0-4 mm, kitose smėliu laikomos 0-8 mm frakcijos medžiagomaksimalus stambaus užpildo frakcijos dydis priklauso nuo grindų storio ir neturėtų viršyti ketvirtadalio grindų storio. Pavyzdžiui, darant 100 mm storio grindis maksimali stambaus užpildo frakcija yra 25 mm.

Visada pasirinkite didžiausią įmanomą frakciją. Kuo daugiau naudojama stambaus užpildo, tuo mažesnis dangos plėtimasis ir sutaupoma cemento. Didinant cemento kiekį, didėja betono stiprumas, bet, kaip minėta, didėja grindų sėdimas ir deformacija.

šiandien gaminama daug įvairių betono mišinių ir jo priedų. Betonuojant grindis karšto klimato sąlygomis dažnai naudojami kietėjimą lėtinantys priedai.

  • Microsoft Word 10 KB
  • 2010 m.
  • 3 puslapiai (1159 žodžiai)
  • Universitetas
  • Judita
  • Betonavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Betonavimas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/betonavimas.html Peržiūrėta 2021 m. Balandžio 19 d. 19:23
Peržiūrėti darbą
×
40 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo