Betono stiprumo rodiklių nustatymas


Laboratorinis darbas Nr. Betono stiprumo rodiklių nustatymas Darbo tikslai. Prietaisai ir mechanizmai. Bandymo atlikimo tvarka ir rezultatų apdorojimas. Kubinis stiprumas fc cube Cilindrinis stiprumas fc Stiprumas tempiant. Betono charakteristnių bei skaičiuotinių rodiklių nustatymas. Betono tamprumo modulio nustatymas Darbo tikslas. Apkrovos.


Trys betoniniai kubeliai, kurių matmenys 100x100x100 mm ir cilindras 150 mm skersmens ir 300 aukščio.

Betono kubai ir cilindras yra bandomi serijomis. Vienoje serijoje turi būti ne mažiau kaip trys kontroliniai bandiniai.

Kiekvienas kontrolinis bandinys kubas prieš bandymą yra orientuojamas tokiu būdu, kad kubo plokštumos, kurios betonavimo metu buvo šoninės, taptų atraminėmis.

Švitrinio popieriaus arba abrazyvinio akmens pagalba nuvalomi kubo atraminių plokštumų paviršiaus nelygumai.

Pagal formulę nustatomas redukuotas etaloninių kubų stiprumas ir cilindrinio gniuždomojo stiprio reikšmės.

Čia: n bandinių skaičius. Jeigu gauta mažiausia stiprumo reikšmė daugiau kaip 20% skiriasi nuo artimiausios didesnės reikšmės, tai ji skaičiuojant stiprumo vidurkį, yra neįvertinama.

Išvada: Šio bandymo metu nustatėme ir apskaičiavome vidutines betono stiprumo reikšmes: kubinis stiprumas; cilindrinis gniuždomasis stipris. Kadangi buvo bandytas tik vienas cilindro bandinys, gniuždomasis šio cilindro stipris nėra reprezentatyvi reikšmė.

Pagal ir formules yra apskaičiuojami betono kubinio ir cilindrinio gniuždomojo stiprio kvadratinis nuokrypis ir variacijos koeficientas .

Pagal formules ir apskaičiuojami charakteringieji centriškai gniuždomo fck ir centriškai tempiamo fct,k betono stiprumai.

Pagal formules ir apskaičiuojami skaičiuotiniai pagal saugos ribinį būvį centriškai gniuždomo ir centriškai tempiamo betono stiprumai.

Gelžbetoninių elementų armatūros stiprio reikšmės bei tamprumo moduliai yra parenkami iš priedo lentelių ir surašomi į bandymų žurnalo 1.4 lentelę.

Taikant formulę yra apskaičiuojamos centriškai tempiamos išilginės armatūros stiprio reikšmės.

Charakteringasis centriškai gniuždomo betono stiprumas, kai kontroliuojamas kubinis betono stiprumas:

Charakteringasis centriškai tempiamo betono stiprumas, kai kontroliuojamas betono kubinis stiprumas:

Statistiniu metodu nustatėme betono charakteristinį stiprumą

  • Statyba Laboratorinis darbas
  • Microsoft Word 130 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1644 žodžiai)
  • Universitetas
  • Laura
  • Betono stiprumo rodiklių nustatymas
    10 - 1 balsai (-ų)
Betono stiprumo rodiklių nustatymas. (2017 m. Spalio 07 d.). https://www.mokslobaze.lt/betono-stiprumo-rodikliu-nustatymas.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 16:30
×