Bevielės technologijos, vystymosi raida


Įvadas. Istorija. Šiuolaikinės bevielės sistemos. Korinio judriojo ryšio sistemos. Bevieliai vietiniai tinklai. Bevielio tinklo įrenginiai. Bevielis plačiajuostis ryšys. Pigūs, mažai energijos naudojantys radijai. Išvados. Naudota literatūra.

Bevielis plačiajuostis ryšys suteikia itin sparčią jungtį tarp vieno stacionaraus prieigos taško ir keletos terminalų. Šiuo metu sparčiai besivystanti WiMax technologija yra geriausiais tokio tinklo pavyzdys. Ji paremta IEEE 802.16 standartu ir leidžia iki 40 Mbps greitį iki kelių kilometrų atstumu nuo prieigos taško.

Mažėjant radijo kainai ir energijos sunaudojimui tapo įmanoma montuoti juos į daugelį elektronikos prietaisų, kuriant “protingus namus”, sensorinius tinklus ar įgyvendinant kitas novatoriškas idėjas. Šiam tikslui atsirado Bluetooth ir Zigbee radijai.

Bluetooth technologija suteikia galimybę sujungti bevielius prietaisus trumpais atstumais su plačiomis tinkle galimybėmis. Standartas naudoja mažą mikroshemą su radijo siūstuvu, kuri yra įmontuota į prietaisą. Siųstuvas pakeičia laidus jungiant tokius prietaisus kaip mobilus telefonas, nešiojamas kompiuteris, spausdintuvas, garso kolonėlės ar interneto prieigos taškas. Prietaiso veikimo nuotolis yra apie 10 metrų. Bluetooth standartas naudoja 2.4 Ghz dažnį, suteikia iki 723 Kbps duomenų spartą ir gali būti naudojamas be licenzijų visame pasaulyje. Jis buvo sukurtas bendromis 3 Com, Ericsson, Intel, IBM, Lucent, Microsoft, Motorola, Nokia ir Toshiba kompanijų pastangomis.

ZigBee radijas yra sukurtas, kad naudotų mažiau energijos ir būtų pigesnis už Bluetooth, jis yra paremtas IEEE 802.15.4 standartu ir naudoja tą patį dažnį, kaip ir Bluetooth. Veikimo nuotolis iki 30 metrų, tačiau duomenų perdavimo sparta 244Kbps, tai mažiau nei Bluetooth, tačiau ZigBee naudoja žymiai mažiau energijos ir buvo sukurtas taikant į prietaisus, kuriuos yra nepatogu krauti, kaip sensoriniai tinklai ar inventoriaus žymekliai.

Kaip matome bevielės technologijos apima labai daug sričių ir vis dažniau atsiranda naujų taikymo būdų. Jeigu viskas prasidėjo nuo primityvių vizualinių signalų siuntimo, tai dabar galime iš bet kurios pasaulio vietos be jokių laidų siųsti informaciją žmogui esančiam visai kitoje pasaulio vietoje.

Savo referate apžvelgiau tik mano nuomone svarbiausias bevielio ryšio technologijas, aišku kasdien ir pačių technologijų ir jų pritaikymo būdų atsiranda vis daugiau. Jau dabar neįsivaizduojame savo gyvenimo be jų ir turbūt ne už kalnų ta diena, kai laidų bus visiškai atsisakyta.

  • Microsoft Word 107 KB
  • 2016 m.
  • 17 puslapių (3036 žodžiai)
  • Universitetas
  • Ascorone
  • Bevielės technologijos, vystymosi raida
    10 - 2 balsai (-ų)
Bevielės technologijos, vystymosi raida. (2014 m. Sausio 05 d.). https://www.mokslobaze.lt/bevieles-technologijos-vystymosi-raida.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 22 d. 18:54
×