Bežemių karta


Bežemių karta. Įvadas. Ši literatūra, išskiria kelias rašytojų kartas. Bežemiai. Bežemiais sąlygiškai vadinama poetų karta. Sąsajos su žemininkais. Su žemininkais bežemius siejo dėmesys Vakarų kultūrai. Egzodo vertinimas. Egzodą bežemiai vertino kaip istorijos išbandymą. Bežemių kartos atstovai – poetai algimantas mackus. Algimantas Mackus (1932 -1964Gimė Pagėgiuose. Iš Lietuvos su tėvais pasitraukė ir mokėsi Ruzvelto universitete JAV. Kūrybos bruožai. Mackaus poezija sutelkta į būties prasmingumo prarastį. Slapyvardis A. Pagėgis Poetas tremtį traktuoja kaip iššūkį tradiciniam poezijos supratimui. Liūnė Sutema (1927-2013Tikroji pavardė Zinaida Nagytė – Katiliškienė Gimusi Mažeikiuose. Nuoseklus poetinis pasakojimas.


  Svarbiausios kartos: Nepriklausomos Lietuvos „augintiniai“; Žemininkai; Bežemiai.   Poetai grupuojami remiantis amžiumi, požiūriu, rašytojo išeivio padėtimi.  .

KAS YRA EGZODAS? Egzodas -masinis žmonių kėlimasis gyventi į kt. teritoriją. Kaip egzodo sinonimai vartojami žodžiai egzilis, išeivija, emigracija. Egzodo literatūra rėmėsi entuziazmu, asmenine iniciatyva.

Su žemininkais bežemius siejo dėmesys Vakarų kultūrai. Kėlė visų pirma estetinius, o ne patriotinius ar visuomeninius reikalavimus. Spausdindavo savo kūryba tuose pačiuose leidiniuose kaip ir jų vyresnieji kolegos. .

BEŽEMIŲ KARTOS ATSTOVAI – POETAI Algimantas Mackus, Liūnė Sutema, Jonas Mekas, Birutė Pūkelevičiūtė, Algirdas Landsbergis.

POEZIJOS RINKINIAI:  Tebūnie tarytum pasakoj, Nebėra nieko svetimo, Bevardė šalis, Badmetis, Vendeta, Poezijos rinktinė, Graffiti, Tebūnie, Sugrįžau,.

  • MS PowerPoint 4784 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (542 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Majka
  • Bežemių karta
    10 - 2 balsai (-ų)
Bežemių karta . (2018 m. Sausio 22 d.). https://www.mokslobaze.lt/bezemiu-karta.html Peržiūrėta 2018 m. Liepos 19 d. 14:28
×