Biblija ir literatūra projektas


Biblija. Pats žodis Biblija. Svarbiausias mūsų tikslas – išmokti atpažinti Biblijos dalykus kultūros ir literatūros tekstuose. Biblijos atsiradimas. Biblija pradėta rašyti bene X amžiuje prieš Kristų. Senasis Testamentas. Senąjį Testamentą sudaro Penkiaknygė. Naujasis Testamentas. Naująjį Testamentą sudaro. Giesmių giesmės. Giesmių giesmės kilmė siejama su vestuvių papročiais. Biblijos stilius. Biblinis pasakojimas nėra konkretus ir išsamus. Svarbiausi Biblijos personažai. Aaronas, Abraomas, Adomas ir Ieva. Biblijos sąvokos. Demonas – dvasinė būtybė, tarnaujanti šėtonui. Kūriniai pagrįsti Biblija. Mykolo Vaitkaus ,, Tvanas ” Vinco Krėvės.


Pats žodis Biblija reiškia knygos. Tai savotiška bibliotekėlė, kurią pagal protestantišką biblinę tradiciją sudaro 66, o pagal katalikišką – 73 nevienodos apimties knygos. Žodžio Biblija sinonimas yra Šventasis Raštas. Biblijos sąvoka apima Senąjį Testamentą ir Naująjį Testamentą – tai yra dvi jos sudedamosios dalys.

Svarbiausias mūsų tikslas – išmokti atpažinti Biblijos dalykus kultūros ir literatūros tekstuose.

Biblija pradėta rašyti bene X amžiuje prieš Kristų. Pagal Katalikų Bažnyčios mokymą Biblijos autoriai yra du: Dievas ir žmogus. Tai esą Dievo įkvėptas kūrinys. Dievas kalbėjęs per žmones žmonių kalba. Biblija gimė mažame krašte, iš pradžių vadintame Kanaanu.

Biblinis pasakojimas nėra konkretus ir išsamus. Daugeliui vaizdų, situacijų būdinga perkeltinė, paslėpta prasmė.

  • MS PowerPoint 1148 KB
  • 2018 m.
  • Lietuvių
  • 12 puslapių (358 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Gabija
  • Biblija ir literatūra projektas
    10 - 3 balsai (-ų)
Biblija ir literatūra projektas. (2018 m. Kovo 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/biblija-ir-literatura-projektas.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 26 d. 01:20
×