Biblijos augalai, gyvūnai, paukščiai


Tikybos skaidrės.

Biblijos augalai, gyvūnai ir paukščiai. Svarbiausieji kultūriniai augalai Pupos. Lęšiai. Linai. Papirusas. Miežiai. Kviečiai. Sorų kruopos. Speltos. Prieskoniai Cinamonas. Kmynai. Krapai. Yzopas. Garstyčios. Tepalai, vaistai ir kvepalai. Smilkalai. Mira. Nardas. Pelynas. Galas. Laukų gėlės. “Laukų lelija”. “ROŽĖ”. Piktžolės. erškėčiai. Svirdės. Dagiai. Biblijos žvėrys. Lokys. Lapė. Biblijoje minima lapės pasakojime apie Samsoną. Tačiau manoma, kad jos buvo šakalai. Leopardas, kuris yra minimas tiek Izaijo, tiek Jeremijo. Liūtas. Vilkas. Žiaurūs ir pikti valdovai Biblijoje vadinami “Vilkais”. Elnias. Gazelė. Uolinis Madanas. Mulas – asilo ir kumelės hibridas. Iš tvermingas gyvūnas. Asilas – Verbų sekmadienį Jėzus atjojo ant asilo, kaip taikos karalius. Kupranugaris – jie minimi pasakojime apie Abraomą, Jokūbą, ir Jobą. Arklys. biblijoje arklių turėjo tik turtuoliai. Galvijai – Juos augino anksčiau nei, Abraomas atėjo į Kanaano žemę. Avys – Jėzus savo mokinius vadino avytėmis, iš avių verpdavo vilną. Ožkos – duodavo pieną, sūrį, o iš jų odos buvo daromi indai. Biblijos pauksčiai. Izaijo pranašystėje minima erelio jėga ir gyvybingumas. Žodis erelis galėjo ir reikšti visiškai kitą paukštį Grifą. Pelėda Biblijoje vaizduojama, kaip apleistų vietų gyventoja. Varnas – pasibaigus tvanui Nojus išleido juodvarnį, pasižiūrėti ar išdžiūvo žemė. Karveliai buvo labai paplitę aukojimui, taip pat naudojami maistui. Balandis - Nojui atnešė alyvos šakelę žaliais lapais. Kurapka – ji buvo naudojama maistui. Putpelė – Išėję iš Egipto mito putpelėmis. Žvirblis –jėzus kalbėjo apie žvirblį, norėdamas pabrėžti, kad dievas labai myli savo tvarinius. Povas - parsivežė karalius saliamonas. jis buvo prabangus paukštis. Gandras. Gervė – labai didelis paukštis 2,5 m. O ką mes darysime?? . Pavyzdžiai.


Lokys – Biblijos laikais rudasis Sirijos Lokys buvo paplitęs kalvotose Izraelio vietovėse. Piemenaudamas Dovydas turėjo ginti savo bandą nuo lokių. Biblijoje pasakojama, kaip lokiai užpuolė minią, kuri tyčiojosi iš pranašo Elesiejaus. Tokie lokiai tebegyvena ir dabar Izraelio vietovėse.

Lapė Biblijoje minima lapės pasakojime apie Samsoną.

Liūtas labai daug kartų minimas Biblijoje. Asirijos karaliai laikydavo liūtus duobėse ir su savo didikais mėgo liūtų medžioklę. Liūtai gyveno Jordano slėnyje. Jis grėsmingas ir žmonėms ir gyvuliams. Dėl savo drąsos ir jėgos liūtas tapo jėgos ir galios simboliu. Todėl ir pats Jėzus vadinamas “Judo giminės liūtu”.

VilkasŽiaurūs ir pikti valdovai Biblijoje vadinami “vilkais”, o Jėzus savo mokinius pavadino “avimis tarp vilkų”.

Arklysbiblijoje arklių turėjo tik turtuoliai. iki dovydo, jie net nebuvo auginami izraelyje. arklių parsivežę iš europos tarpininkaujant karaliui saliamonui.

  • Tikyba Skaidrės
  • 2016 m.
  • Lietuvių
  • Dovilė
  • 59 puslapiai (415 žodžių)
  • Tikybos skaidrės
  • MS PowerPoint 13539 KB
  • Biblijos augalai, gyvūnai, paukščiai
    10 - 3 balsai (-ų)
Biblijos augalai, gyvūnai, paukščiai. (2016 m. Sausio 26 d.). http://www.mokslobaze.lt/biblijos-augalai-gyvunai-pauksciai.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 19 d. 12:09