Biblijos pasaulio atgarsiai mero romane lygiosios trunka akimirką


Lygiosios trunka akimirka analize. Lygiosios trunka akimirka veikejai. Lygiosios trunka akimirka recenzija. Icchokas meras lygiosios trunka akimirka recenzija. Icchokas meras lygiosios trunka akimirką. Lygiosios trunka akimirka aprasymas. Lygiosios trunka akimirka santrauka. Lygiosios trunka akimirka interpretacija. Icchokas meras lygiosios trunka akimirką santrauka. Icchokas meras lygiosios trunka akimirką analize.

Rašytojas žydas icchokas meras nukreipia akis į karo meto žydų tautos tragediją ir sukuria nuostabų romaną. Rašytojas savo romanui pasirenka vieną šeimą- tėvą abraomą ir septynis jo sūnūs bei dukteris. Negailestingais šeimos narių likimais, icchokas parodo xx a. Daromus žiaurumus. Jis aprašo lemtingąją šachmatų partiją, o intarpuose tarp žaidimo pasakoja apie likusius lipmano vaikus ir kitus veikėjus. Tai galėtų būti dar viena banali knyga apie geto gyvenimą, tačiau šis romanas siekia kur kas daugiau. Knygoje galime įžvengti ir biblijos pėdsakų, kurie tik dar labiau sudomina skaitytoją ir priverčia jį pasinerti į geto gyvenimą. „lygiosios trunka akimirką“ yra modernus romanas. Modernumą lemia tai, kad atsisakoma chronologinės siužeto raidos, tradicinio pasakojimo. Modernus pasakojimas, originali romano sandara ir kiti dalykai laiduoja suvokimo asociaciją. Abraomas - žydų vadas , pažodžiui: ,,tėvas gausingos šeimos“. Tik gilioje senatvėje žmona sara dievo valia pagimdė abraomui sūnų izaoką, nuo kurio turėjo prasidėti naujoji tauta. Biblijoje abraomas sudaro sandorą su dievu, jis pasižada visada garbinti dievą, o dievas užtikrina, kad iš abraomo giminės kils didi tauta. Dievas norėdamas išbandyti abraomo tikėjimą, liepė nusivesti savo sūnų izaoką ant tolimo kalno ir jį paaukoti. Tėvas niekaip negalėjo suvokti ,kodėl dievas liepė paaukoti vienintelį jo sūnų, bet pakluso, tikėdamasis, jog dievas ištesės pažadą dėl sūnaus. Abraomas jau buvo bežudąs sūnų, kai dievo angelas jį sustabdė. Vietoj izaoko buvo paaukotas avinas, įstrigęs krūmuose.
  • Lietuvių kalba Referatas
  • Microsoft Word 6 KB
  • m.
  • 2 puslapiai (588 žodžiai)
  • Moniuss
  • Biblijos pasaulio atgarsiai mero romane lygiosios trunka akimirką
    10 - 1 balsai (-ų)
Biblijos pasaulio atgarsiai mero romane lygiosios trunka akimirką. (2012 m. Vasario 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/biblijos-pasaulio-atgarsiai-mero-romane-lygiosios-trunka-akimirka.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 22 d. 10:20
×