Biblijos simboliai skaidrės


Biblijos simboliai. Adomas ir Ieva. Tai pirmieji žmonės, kuriems buvo patikėtas Rojaus sodas. Aukso veršis. Jis simbolizuoja potraukį materialinėms vertybėms. Bitė. Bitė simbolizuoja darbštumą. Golgota. Golgota. Kirvis. Krikščionybės tradicijoje simbolizuoja naikinimą ir griovimą. Lelija. Krikščionybės tradicijoje skaistumo. Lozorius. Elgeta, kuriam Dievas atlyginęs už jo kančias palaima pomirtiniame gyvenime. Mirties šokis. Lot. ,,danse macabre“. Šis siužetas perteikia idėją. Trimitas. Simbolizuoja Dievo balsą, kurį skelbia angelai. Žaidimo kauliukai. Jėzaus Kristaus kančios simbolis, susijęs su kareiviais, metusiais burtą, kam atiteksianti jo tunika. Žaltys. Krikščionių simbolikoje pirmiausia siejamas su suvedžiojimu ir gundymu, pirmaprade nuodėme. Smėlio laikrodis. Žmogaus gyvenimo trumpumo ir įasmenintos mirties simbolis. Obuolys. Įprasmina šios žemės viliones. Babelio bokštas. Babelio bokštas – žmonių susiskaldymo. Alfa ir Omega. Pirmoji ir paskutinė graikų abėcėlės raidė. Galijotas. Biblijos personažas, milžiniško ūgio filistinų karys.

Tai pirmieji žmonės, kuriems buvo patikėtas Rojaus sodas. Per savo nepaklusnumą ir smalsumą, jie užtraukė nuodėmę ir mirtį visai žmonijai.

Bitė simbolizuoja darbštumą, uolumą, švarą; krikščionybės tradicijoje siejamos su mirtimi ir prisikėlimu. Dėl darbštumo tapo krikščionių vilties simboliu.

Golgota - ,,kaukolė‘‘. Kalva netoli Jeruzalės, ant kurios vykdomos mirties bausmės ir kur buvo nukryžiuotas Jėzus Kristus. Krikščionybės sampratoje Golgota yra kankinimo, kančių vieta, kančios simbolis.

Krikščionybės tradicijoje simbolizuoja naikinimą ir griovimą.. įkirstas į medį – Paskutiniojo teismo simbolis.

Simbolizuoja Dievo balsą, kurį skelbia angelai, pūsdami trimitus ir kviesdami į paskutinį teismą.

Žmogaus gyvenimo trumpumo ir įasmenintos mirties simbolis. Tai amžinai bėgančio laiko ženklas.

  • Tikyba Skaidrės
  • MS PowerPoint 6129 KB
  • 2014 m.
  • 18 puslapių (319 žodžiai)
  • Greta
  • Biblijos simboliai skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Biblijos simboliai skaidrės. (2014 m. Gegužės 20 d.). https://www.mokslobaze.lt/biblijos-simboliai-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 06:22
×