Biblioterapinė rodyklė


Pamačiau - padėjau. Patyriau - išgyvenau. Biblioterapinė rodyklė. Frey , Jana. Hičkok , Lorena. Muhsen , Zana , Crofts , Andrew. O’Kelly , Scarlett. Poznanski , Ursula. Van der Stap , Sophie. Bibliografinių nuorodų sąrašas.


Biblioterapija – tarpdisciplininis, sudurtinis terminas, nusakantis kai kuriais aspektais panašias, bet kartu skirtingas veiklas, kurias galima išskirti į atskiras biblioterapijos rūšis (klinikinė, reabilitacinė, rekreacinė, edukacinė ir kt.) .Biblioterapijos pagrindą sudaro tam tikro dokumento skaitymu (ar kitu gilinimosi į turinį būdu) besiremianti pagalba asmeniui. Biblioterapinė rodyklė tai atitinkamos temos dokumentu sugrupavimas pažymint ir informacija apie dokumentą.

Moteris Berlyne/ Anonimė [ iš Vokečių kalbos vertė Jūratė Pavlovičienė] .- Kaunas: Obuolys, 2009. – 352 p.; 23cm. ISBN: 9786094030413.

Visi esam girdėja, mate ir skaitę apie antrą pasaulinį karą. Ir visur bendroji informacija, faktai ar tiesiog šiurpūs vaizdai kurių išgyvenimus įsivaizduoti galim tik patys. O čia karo metu Berlyne buvusios moters dienoraštis. Visi išgyvenimai ir potyriai atskleidžia moters vieta ir reikšme karo metu, aprašomi faktai apie kuriuos net nebūtume pagalvoję. Autorė tuo metu specialiai rašė anonimiškai tačiau šiandien yra žinoma kas ji, tai garsi vokiečių žurnalistė Marta Hillers (1911 - 2001). Deja neaišku kodėl moteris nusprendė tai nuslėpti. Dėl gėdos, smerkimo baimės ar kitų priežasčių.

Poveikis: Šis karo metais rašytas dienoraštis leidžia įvertinti kiek daug dabar turim ir to nevertinam, taip pat padeda pastebėti kito nepriteklių, skatina dalintis.

Apie narkotikus parašyta daug knygų tokių kaip Melvin Burgess „Heroinas“ ar Michaelio Gossopo „Gyvenimas su narkotikais“ tačiau tai sukurtos istorijos arba sausoka teorija. Ši knyga tai tikri nesumeluoti nepagražinti išgyvenimai iš tikro penkiolikmetės dienoraščio. Per tiek metu Alisos istorija tapo pavyzdine knyga daugeliui paauglių, bet emocijas kelianti ir susimastyti verčianti ir vyresniems.

Poveikis: Kas nebandė, bet kada nors norėjo- nebenorės, kas bandė ,bet lengvai- daugiau nebebandys. Ištikrųjų paskaičius išgyvenimus kvaišalams veikiant organizmą, norisi atsisakyti net lengvai vartojamo alkoholio.

Užgesęs žvilgsnis/ Jana Frey [Iš vokiečių kalbos vertė Elena Zambacevičiūtė]. – Vilnius: Gimtasis žodis, 2007.- 142 [2]p.; 23cm. ISBN 978-9955-16-133-2.

Gimti su tokia negalia kaip regos neturėjimas yra viena, bet gyventi grožintis pasauliu ir netekti to yra daug didesnis smūgis. Knyga leidžia įvertinti regos svarbą, realiai įsivaizduoti ir gal net pajusti ką reiškia jos netekti, vaizdžiai ir labai realiai pavaizduotoje žaliaakės Leonos istorijoje. Mergina avarijos metu apakinta priešais artėjančios mašinos šviesų, netenka netik regėjimo bet ir senojo gyvenimo. Tačiau nenugrimzti į tamsos bedugne ir mokintis gyventi iš naujo padeda draugai.

  • Microsoft Word 31 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (2306 žodžiai)
  • Kolegija
  • Ema
  • Biblioterapinė rodyklė
    10 - 2 balsai (-ų)
Biblioterapinė rodyklė . (2017 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/biblioterapine-rodykle.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 19 d. 13:48
×
26 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo