Bihevioristinės socialinio darbo teorijos taikymas socialiniame darbe


Įžanga. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Biheviorizmo sąvoka. Reakcijos sąlygojimo teorija. Operantinio determinavimo, arba sąlygojimo teorija. Elgesio akcentavimas. Klasikinė sąlyginė reakcija. Socialinio išmokimo teorija. Išvados. Literatųra.

Šios teorijos dėmesio centre – individo elgesio pokyčius aiškino besąlyginės reakcijos ir sąlyginio dirgiklio sąveika. Jei tarp kliento ar visos šeimos ir socialinio darbuotojo užsimezgė šiltas kontaktas, vadinasi galėsime jiems padėti. Nes šie klientai mumis pasitiki ir maloniai bendradarbiauja. Ir visada iškilus sunkumams kreipsis į tokį socialinį darbuotoją, o ne į tą kuris išliko šeimos problemoje neutraliu.

4.Silpniausia bihevioristinės teorijos vieta – žmogaus ir gyvūnų elgesio sutapatinimas.

6.Vadovaujantis becheviorizmo modeliu neanalizuojame žmonių patirčių, svarbu kas vyksta šiuo metui, nesidomime kodėl taip yra.

L. Gvaldaitė, B. Švedaitė. Socialinio darbo metodai., Vilnius. Socialinių darbuotojų

  • Microsoft Word 23 KB
  • 2016 m.
  • 10 puslapių (1218 žodžiai)
  • Kolegija
  • Djin
  • Bihevioristinės socialinio darbo teorijos taikymas socialiniame darbe
    8.7 - 3 balsai (-ų)
Bihevioristinės socialinio darbo teorijos taikymas socialiniame darbe. (2014 m. Sausio 14 d.). https://www.mokslobaze.lt/bihevioristines-socialinio-darbo-teorijos-taikymas-socialiniame-darbe.html Peržiūrėta 2020 m. Balandžio 02 d. 15:08
×
24 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo