Bilas Klintonas


Bilas Klintonas gimė 1946 m. Rugpjūčio 19 dieną hope (vilties) miestelyje, Arkanzase. Užsienio politika. Naudota literatūra. Bilas Klintonas gimė 1946 m. rugpjūčio 19 dieną Hope (Vilties) miestelyje, Arkanzase. Jis buvo pavadintas William Jefferson Blythe III pagal tėvo vardą (William Jefferson II), kuris žuvo autoavarijoje. B. Klintonas gimė praėjus trims mėnesiams po katastrofos. Norėdama išlaikyti šeimą B. Clintono motina Virginia Cassidy Blythe persikėlė į Neworleans (Naująjį Orleaną), Luizjanos valstiją, studijuoti slaugės darbą. B. Clintonas liko Hope miestelyje pas mamos tėvus. Seneliai Eldridge ir Edith Cassid’ai išmokė jį, kad visi žmonės yra lygūs ir negalima skirstyti žmonių pagal jų odos spalvą. 1950 m. grįžo Bilo mama turėdama seselės laipsnį (sūnus tuomet buvo 4 m.). Tais pačiais metais ji ištekėjo už automobilių prekybos agento Roger’io Klintono. Kai Bilas Klintonas buvo 7 metų, šeima persikėlė į Hot Springs’ą (Karšti Šaltiniai), Arkanzaso valstijoje.

Ankstyvoji dėstė teisę arkanzase, buvo išrinktas šios vals bilas klintonas gimė 1946 m. B. Norėdama išlaikyti šeimą b. B. 1950 m. Grįžo bilo mama turėdama seselės laipsnį (sūnus tuomet buvo m. ). Kai bilas klintonas buvo metų, šeima persikėlė į hot springs’ą (karšti šaltiniai), arkanzaso valstijoje. Hot springs’as buvo didesnis nei hope miestelis ir čia buvo daug didesnės galimybės gauti darbą. Roger’is užėmė labiau apmokamas serviso menedžerio pareigas, o virginia gavo seselės – anesteziologės darbą. 1956 m. Gimė b. Klintono brolis roger’is klintonas. Kai jo brolis pradėjo lankyti mokyklą, bilo pavardė buvo pakeista iš blythe į klinton.

1960 m. Jav prezidentu buvo išrinktas john f. Kennedy. Po metų, kai bilas klintonas buvo aukštosios mokyklos absolventas, jis buvo išrinktas vykti į washington’ą dalyvauti specialioje vadovų konferencijoje (jis atstovavo organizaciją boys nation ). Boys nation ir girls nation buvo pakviesti į baltuosius rūmus susitikti su prezidentu kenedžiu. Bilui susitikimas su kenedžiu liko viena iš labiausia įstrigusių praeities akimirkų.

Bilas klintonas mėgo skaityti knygas, bet labiausiai - groti saksofonu. Jis mėgo muziką, grojo kiekvieną dieną. Grojo jazz’o ansambliuose. Kiekvieną vasarą su grupe važiuodavo į stovyklą oraklo kalnuose. Atlygį už sunkų darbą klintonas gauta tada, kai tampa geriausiu saksofonistu mokykloje ir laimi pirmąją vietą valstijos grupių konkurse. B. Klintonas suprato, kad nors mokslas koledže yra brangus, jis jam duotų išsilavinimą, kurio reikėjo norint pasiekti aukštumas. Už jo atkaklų bei stropų darbą mokykloje derintą su muzikiniais gabumais jis gavo nemažai akademinių bei muzikinių stipendijų. Padedamas valdžios bei stipendijų jis įstoja į georgetown universitetą vašingtone. Ten studijuoja užsienio serviso programą. Kol gavo bakalauro laipsnį, jis dirbo kompanijoje international affairs. Senatoriaus j. William fulbright ofise. Ten jis suprato kaip dirba valdžia ir ką reiškia būti politiku.

Kai 1968 m. Bilas klintonas baigė koledžą, jis laimėjo rhodes’o stipendiją, kuri suteikė teisę studentams studijuoti oxford’e, anglijoje. Būdamas oxford’e jis studijavo politiką ir žaidė rugby (futbolą). Prieš grįždamas į ameriką jis įstojo į teisės mokyklą yale’yje. Jis vėl tęsė savo sunkų darbą. Jis bolotiravosi kaip kandidatas connecticut’o senatoriaus pareigoms užimti. Bilas klintonas sutiko hillary rodham, kurią vėliau vedė. Kai 1973 m. Jis baigė teisės mokyklą, jis grįžo į arkanzasą dėstyti teisę fayetteville’io universitete.

  • Microsoft Word 55 KB
  • 2010 m.
  • 5 puslapiai (1000 žodžiai)
  • Egidija
  • Bilas Klintonas
    10 - 3 balsai (-ų)
Bilas Klintonas. (2010 m. Kovo 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bilas-klintonas.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 27 d. 17:39
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo