Bilderbergo Klubas – masonų tikslų įgyvendinimo įrankis globalių politinių ir ekonominių procesų kontekste


Įvadas. Bilderbergo Klubo kilmė, struktūra ir pagrindiniai deklaruojami tikslai. Bilderbergo Klubo “šešėlinės” funkcijos ir veikla. Bilderbergo Klubas – viena pagrindinių pasaulio masonerijos organizacija. Apibendrinimas. Naudoti šaltiniai.


Bilderbergo Klubas, greta tokių tarptautinės bendruomenės struktūrinių elementų, kaip Užsienio Reikalų Taryba (CFR), Karališkasis Tarptautinių Santykių Institutas, Trišalė Komisija bei kitomis panašaus pobūdžio organizacijomis, kartu su kitais tarptautinių santykių subjektais daro ženklią įtaką pasaulyje vykstantiems procesams politiniams ir ekonominiams procesams, dėl ko kai kurių tyrinėtojų dažnai yra įvardijami slaptąja pasauline vyriausybe. Bilderbergo Klubas nėra tipiškas think tankas, kaip paminėti Užsienio Reikalų Taryba ir Karališkasis Tarptautinių Santykių Institutas, kurie yra oficialios organizacijos, bent jau formaliai deklaruoja atliekantys tik konkrečių procesų analizę bei teikiantys atitinkamas rekomendacijas ir leidžiantys savo leidinius bei publikuojantys straipsnius. Tuo tarpu dauguma asmenų, dalyvaujančių Bilderbergo Klubo susitikimuose, jau priklauso kokiam nors vienam arba keliems paminėtiems fink tankams.

Iš paminėtų institucijų būtent Bilderbergo Klubas išsiskiria savo paslaptingumu ir neformalizuota struktūra, kas leidžia šios organizacijos egzistavime ieškoti užslėptų ir viešai nedeklaruojamų tikslų bei šią organizaciją priskirti prie hermetinių struktūrų, skirtų konkrečių interesų vienijamoms grupėms bandyti valdyti pasaulyje vykstančius procesus. Ir nors šios organizacijos atstovai deklaruoja, kad ši organizacija tėra tik diskusijų klubas, kurio pagrindinis tikslas - savitarpio supratimo tarp verslo ir politikos sluoksnių ieškojimas, vis dėlto tai nepadeda paneigti įsigalėjusios nuomonės, kad Bilderbergo Klubas yra viena įtakingiausių elitistinių grupių, vaidinančių svarbų vaidmenį kontroliuojant pasaulio politinius ir ekonominius procesus, ką galima būtų apibūdinti kaip pasaulio slaptosios vyriausybės funkcijų atlikimą.

Šio darbo tikslas – išanalizuoti Bilderbergo Klubo struktūrą, jo atliekamas funkcijas ir remiantis nustatytais faktais pagrįsti arba paneigti hipotezę, kad Bilderbergo Klubas yra viena svarbiausių šešėlinių struktūrų, skirta koordinuoti atskirų hermetinių grupių veiklą, siekiant visiškai kontroliuoti globaliu mastu vykstančius politinius ir ekonominius procesus.

Bilderbergo Klubo įkūrimas laikomas europine iniciatyva. Jos kūrėjai, tokie kaip iš Lenkijos kilęs diplomatas Joseph Retinger, suvokė, kad vienos Europos galimybės kontroliuoti pasaulį be JAV pagalbos yra ribotos, todėl sekant Atlantizmo doktrina, būtina stiprinti euroatlantinį bendradarbiavimą, į Europos reikalus būtina įtraukti JAV politinius bei verslo sluoksnius tam, kad Europa taptų svarbi JAV politinės darbotvarkės dalis, kas leistų europiečiams ne tik saugiau jaustis nuo komunizmo plitimo grėsmės bet ir suteiktų puikias galimybes europiečiams kartu su amerikiečiais spręsti viso pasaulio reikalus.

  • Microsoft Word 19 KB
  • 2017 m.
  • Lietuvių
  • 9 puslapiai (1899 žodžiai)
  • Universitetas
  • Mindaugas
  • Bilderbergo Klubas – masonų tikslų įgyvendinimo įrankis globalių politinių ir ekonominių procesų kontekste
    10 - 3 balsai (-ų)
Bilderbergo Klubas – masonų tikslų įgyvendinimo įrankis globalių politinių ir ekonominių procesų kontekste. (2017 m. Kovo 26 d.). https://www.mokslobaze.lt/bilderbergo-klubas-masonu-tikslu-igyvendinimo-irankis-globaliu-politiniu-ir-ekonominiu-procesu-kontekste.html Peržiūrėta 2020 m. Sausio 27 d. 16:59
×