Biliūnas Kliudžiau analizė ir interpretacija


Jonas biliūnas kliudžiau. Kliudziau biliunas. Kliudziau aprasymas. Jonas biliunas kliudziau analize. Biliuno kliudžiau. Kliudziau tema. Kliudziau interpretacija. Kliudziau jonas biliunas. Jonas biliunas kliudziau aprasymas. J.biliunas kliudziau analize.

J Biliūno sukurti veikėjai jautrūs,atviri,dažnai nuskriausti, kūriniuose atskleidžiami jų išgyvenimai. Pasakotojas subjektyvus, jaučiamas jo buvimas šalia arba jis pats yra veikėjas. J. Biliūnas graudumo, užuojautos situacijas ir būsenas sukuria ramiu,santūriu tonu. Jis lietuvių prozoje įtvirtino psichologizmą,nes sąmoningai stengėsi vaizduoti ne tik išorinius įvykius,bet ir žmogaus dvasios dalykus. Duotoje novelėje autorius siekia pabrėžtiti pagrindines ertybes,dvasingumą,jautrumą. Novele autorius siekia paveikti skaitytojo jausmus. Pirmoje dalyje jis pristato mažą baltą (jau nuo gimimo (kaip ir j. Biliūnas? ) paženklinta mirtimi ) katytę - gležnutė, mažutė, menkutė-priesaga –utė atskleidžia jos gležnumą. Tai buvo vienišas, neprižiūrėtas gyvūnėlis : „jos plaukai, nuo lietaus sušlapę ir purvais apskretę“ ir niekam nereikalingas. Katytės akyse švietė viltis, bet kartu ir nepasitikėjimas, baimės jausmas. O prieš ją – vaikas, prisikaitęs kuperio romanų. Rašytojas šioje dalyje pateikia daug neišsakymą, nutylėjimą, ilgas pauzes siekdamas skaitytojų širdyse sukelti gailestį. Galutinė mintis: „pas žmones jai nebebuvo vietos“- pabrėžia žmonių abejingumą, savanaudiškumą katytės atžvilgiu, todėl pasakotojas pritaria daugumos nuomonei: „ bet kas man darbo? “ smulkmeniškas katytės apibūdinimas pabrėžia jos menkumą, bejėgiškumą, nesaugumą, regis, skatina ją globoti.

Jonas biliūnas – xxa. Pr. Lietuvių moderniosios prozos pradininkas,rašė noveles, apysakas. Jo sukurti veikėjai jautrūs,atviri,dažnai nuskriausti, kūriniuose atskleidžiami jų išgyvenimai. J.

Novele autorius siekia paveikti skaitytojo jausmus. Biliūnas?) paženklinta mirtimi ) katytę - gležnutė, mažutė, menkutė-priesaga –utė atskleidžia jos gležnumą. Tai buvo vienišas, neprižiūrėtas gyvūnėlis : jos plaukai, nuo lietaus sušlapę ir purvais apskretę ir niekam nereikalingas. Galutinė mintis: pas žmones jai nebebuvo vietos - pabrėžia žmonių abejingumą, savanaudiškumą katytės atžvilgiu, todėl pasakotojas pritaria daugumos nuomonei: bet kas man darbo? smulkmeniškas katytės apibūdinimas pabrėžia jos menkumą, bejėgiškumą, nesaugumą, regis, skatina ją globoti.

Tačiau vėliau įvykiai spartėja ir tampa lemtingi katytei ir berniūkščiui. Penki veiksmažodžiai (atsistojau – įtempiau – sudzimbė – pervirto – kliudžiau) ir vaiko būsena pasikeičia: jis jau nebe narsus knygų herojus, bet tik sutrikęs mažas berniukas, antros klasės mokinys. Vaikas susiduria su karčia realybe, jaučiamas pasakotojo sielvartas dėl jo poelgio: ūmiai pajutau, širdyje šaltį . Daug dėmesio skiriama aukos būsenai: katytės veidas. Skausmo pervertas , akys primerktos . Paskutinis katytės pastangos žengti žingsnius, dar labiau paveikia pasakojo savijautą, nuoskaudos link. Susidūrimas su mirtimi vaikui širdyje palieka gilią žaizdą : širdyje jaučiau skausmą ir sunkumą . Vaikas supranta, kad padarė neatitaisomą poelgį. Po to užgula našta.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (670 žodžiai)
  • Zivile
  • Biliūnas Kliudžiau analizė ir interpretacija
    10 - 2 balsai (-ų)
Biliūnas Kliudžiau analizė ir interpretacija. (2011 m. Gruodžio 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/biliunas-kliudziau-analize-ir-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 04:51
×