Biliūnas Liūdna pasaka jo ir jos paveikslai


Liudna pasaka analize. Svajones ir realybes sankirta jono biliuno liudnoje pasakoje. Liudna pasaka santrauka. Jonas biliunas liudna pasaka analize. Liudna pasaka biliunas. Svajones ir realybes sankirta liudnoje pasakoje. Liūdna pasaka interpretacija. Svajones ir realybes sankirta. Biliunas liudna pasaka analize. Biliuno liudna pasaka analize.

„jis“ ir „ji“ jono biliūno apysakoje „liūdna pasaka“.

Asmuo gyvenęs XIX amžiaus pabaigoje – XX amžiaus pradžioje, žinomas, kaip realistas novatorius, literatūros klasikas, lyrinės bei psichologinės lietuvių prozos pradininkas, publicistas ir net politikas – Jonas Biliūnas, rašęs novelės ir apysakos žanro kūrinius. Jo kūriniai glausti pasakojimai be moralo, kuriuose vyrauja moralinės ir egzistencinės problemos, realistikška aplinka – kaimas, jo žmogus, tačiau iš kitų realistų rašytojas išsiskiria teikdamas pirmenybę jausmui, o ne įvykiui, todėl jo kūryba intymi, emocinga, tačiau kartu santūri, lakoniška. Didžiausias ir vienas iš paskutiniųjų Jono Biliūno kūrinių – lyrinė psichologinė apysaka „Liūdna pasaka“ – tai žmonių „Jo“ ir „Jos“ išgyvenimai vykę 1863 metais.

Apysakos pradžioje ryškiausiai „piešiamas“ „Jos“ paveikslas. Kūrinyje vyrauja praeities – dabarties kontrastas. Kūrinys lyg suskirstytas į dvi dalis: pirmoji – dabartis, antroji – praeitis. Pirmoje svarbiausias įvykis - ligoto pasakotojo susitikimas su sena moteriške, vyrauja lyriška nuotaika. Tuoj pasakotojas ima „piešti“ moters paveikslą. „Ji“ sena aukšta su raukšlėmis išvagotu veidu, o jame du klaikūs, be gyvybės taškai, kurie it užgesiusios žvaigždės. Būtent taip pasakotojas akcentuoja moters akis, šis leitmotyvas „akys-žvaigždės“ - tai pranykusi laimė ir džiaugsmas, kuriuos užgožė liūdesys, vargai, nelaimės.

  • Lietuvių kalba Analizė
  • Microsoft Word 15 KB
  • m.
  • 2 puslapiai (611 žodžiai)
  • Gimnazija
  • Samanta
  • Biliūnas Liūdna pasaka jo ir jos paveikslai
    10 - 1 balsai (-ų)
Biliūnas Liūdna pasaka jo ir jos paveikslai. (2012 m. Gegužės 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/biliunas-liudna-pasaka-jo-ir-jos-paveikslai.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 24 d. 04:43
×