Biliūnas Ubagas interpretacija


Biliunas ubagas analize. Ubagas analize. Jonas biliunas ubagas analize. Jonas biliūnas laimės žiburys analizė. Laimės žiburys biliūnas analizė. Biliūno laimės žibūrys analizė. Biliuno ubagas interpretacija. Biliūnas laimės žiburys interpretacija. Biliuno ubagas. J. biliūnas ubagas analize.

J. Biliūnas – jauniausias lietuvių literatūros klasikas. Įsimintiniausiuose kūriniuose “kliudžiau”, “lazda”, “brisiaus galas”, “laimės žiburys” rašytojas ne tik pasakoja, bet ir reaguoja į pačias situacijas, jaučia gėdą ir kaltę, sąžinės graužatį, kalba apie nelygybę, skriaudą, užuojautą. Vienas tokių j. Biliūno darbų, kuriam būdinga neteisybės tema, – “ubagas”.

reikia paminėti, kad petras sabaliūnas labai mylėjo bites. Gyveno jisai vienasėdy, už dviejų varstų nuo mūsų sodžiaus, pačioj pamiškėj. Žemės jo buvo ne kiek, bet bičių daugybė. Vienų savų kelmų namie turėjo arti šimto; kita tiek pas savo kaimynus su bičiuoliais. Keletas tokių kelmų buvo ir pas mano tėvus. Atamenu, kaip mes, maži vaikai, džiaugdavomės, pamatę sabaliūną su savo šeimyna ateinantį: kaip tik sabaliūnas vasarą pasirodydavo, žinodavome, kad bus bičkuopys ir kad kiekvienas gausime nuo dėdės petro po nemažą kvepiančio medaus korį. Ir gaudavome! Sabaliūnas mažus vaikus mylėjo ne mažiau kaip bites; užtatai per bičkuopį jisai ne tik bitėmis, bet ir vaikais būdavo apspitęs. Ir stebėtina! Bitės niekados jo neliesdavo. Kalbėdavo jisai apie bites kaip apie kokį šventą, labai brangų žmogui daiktą ir visados tvirtindavo, kad bitės tada tik sekas ir esti geros, kada bičiuoliai nešykštūs ir vienybėj gyvena, kada ir kitiems jų nepavydi. Todėl kiekvienam pasitaikiusiam žmogui niekados nepamiršdavo medaus duoti. Supratau. Sūnus. Atsiminiau, kad sabaliūnas turėjo sūnų vienatūrį, su manim vienametį; atsiminiau, kaip su tuo sūnu dar lakstydavova per bičkuopį už rankų susitvėrusiu, medų iš korių čiulpdamu. Tai buvo mano mažų dienų draugas, su kuriuo paskum - turi bent trejetą, - drebančiom lūpom atsakė senelis, - jau ketverti metai, kaip jam visa atadaviau. Nieko taip ir negailiu, kaip jo vaikų. Taip juos mylėjau!. Išsigandę, išplėstomis akelėmis lydėjo mane, kaip ėjau iš kiemo. E gj.

  • Lietuvių kalba Interpretacija
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2011 m.
  • 2 puslapiai (679 žodžiai)
  • Biliūnas Ubagas interpretacija
    10 - 1 balsai (-ų)
Biliūnas Ubagas interpretacija. (2011 m. Rugpjūčio 01 d.). https://www.mokslobaze.lt/biliunas-ubagas-interpretacija.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 22 d. 20:37
×