Biliūno pristatymas


Jonas Biliūnas. Biografija. Jonas Biliūnas gimė. Jonas Biliūnas - itin ryški XX amžiaus pradžios lietuvių visuomeninio ir kultūrinio gyvenimo figūra. Jono Biliūno memorialinis muziejus. Kurybos bruožai Svarbiausias. Analizuoja subtilias žmogiškas problemas. Jonas Biliūnas savo kūriniuose kalba atvirai. Savo kūriniuose J. Biliūnas nevengia kalbėti apie. ·Mirtį ·Užuojautą žmogui ·Laisvę ·Teisybę ·Dorą ·Skausmą. Biliūnas nevengia, o kaip tik labai atvirai kalba apie gyvenimo pabaigą. Kadangi autorius pats žinojo ateinant savo gyvenimo pabaigą. Rašytojas visiškai nesistengia kurti iliuzijos. Novelėje “Kliudžiau” vaizduojami svarbiausi humanizmo trūkumai nesupratingumas ir šaltakraujiškumas kitai būtybei. Apibendrinimui. Biliūno liga ir gyvenimo pabaigos nuojauta skatino jį nebeslėpti jausmų ne tik nuo savęs. Žymesni kūriniai. „Brisiaus galas“ „Nemunu“. Šaltiniai.

Jonas Biliūnas savo kūriniuose kalba atvirai, nuoširdžiai, daug dėmesio skiria žmogaus vidiniam išgyvenimų vaizdavimui, asmeninių konfliktų atskleidimui. Šiuos jo kūrybos bruožus stipriai įtakojo asmeniniai autoriaus išgyvenimai. Susirgęs džiova ir supratęs, kad gyventi liko nedaug, skubėjo realizuoti bent dalį savo kūrybinių sumanymų. Mirties akistata keitė jo požiūrį į pasaulį.

Biliūnas nevengia, o kaip tik labai atvirai kalba apie gyvenimo pabaigą. Mirties motyvas randamas daugelyje Jono Biliūno novelių.

Kadangi autorius pats žinojo ateinant savo gyvenimo pabaigą, skatino skaitytojus gyventi kuo taisyklingiau, doriau, išnaudojant laiką ir galimybes.

Rašytojas visiškai nesistengia kurti iliuzijos. Realybę jis vaizduoja tokią, kokia ji yra iš tikrųjų, taip jis atvirauja tiek sau, tiek pasauliui.

„Brisiaus galas“ „Nemunu“ „Vagis“ „Laimės žiburys“ „Kliudžiau“ „Žvaigždė“ „Lazda“ „Joniukas“ „Ubagas“ „Liūdna pasaka“.

  • MS PowerPoint 3370 KB
  • 2016 m.
  • 15 puslapių (539 žodžiai)
  • Mokykla
  • Simas
  • Biliūno pristatymas
    10 - 9 balsai (-ų)
Biliūno pristatymas. (2015 m. Kovo 11 d.). https://www.mokslobaze.lt/biliuno-pristatymas.html Peržiūrėta 2021 m. Kovo 02 d. 01:02
×
39 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo