Bill Dunn: politikos analizė sprendimų priėmimo procese


Bill dunn politikos analizė sprendimų priėmimo procese.

Bill Dunn dėmesį sukoncentruoja į sprendimų priėmimo procesus politikos analizėje. Čia siekiama atsakyti, kaip ir kokiu pagrindu yra priimami sprendimai viešojoje politikoje bei kokie sprendimų priėmimo modeliai nagrinėja šias problemas. Nagrinėjami skirtingų sprendimų priėmimo modeliai, stengiamasi atskleisti, kokios yra stipriosios bei silpnosios sprendimų priėmimo modelių pusės.

Sprendimų priėmimo procesas yra neabejotinai viena pagrindinių politinio proceso fazių, parodančių, kaip yra formuojama ir kokia kryptimi modeliuojama politika. Bet kuris sprendimų priėmimo procesas, nepriklausomai nuo pasirinkto modelio, turi aiškią loginę seką ir prasideda nuo problemų nustatymo, jų analizės, galimų sprendimo variantų įvertinimo bei sprendimų šioms problemoms spręsti priėmimą (arba nepriėmimą). Kartu tai yra vienas kompleksiškiausių ir sudėtingiausių klausimų viešojo administravimo studijose, nes sprendimų priėmimą įtakoja labai daug skirtingų veiksnių bei procesų . Sprendimų priėmimą nagrinėja palyginti daug socialinių mokslų, tačiau kiekvienoje mokslo šakoje gilinamasi į skirtingus šio reiškinio aspektus. Šis terminas skirtingomis reikšmėmis naudojamas psichologijoje, ekonomikoje, vadyboje, sociologijoje, antropologijoje, politikos ir kituose moksluose.

Politikos moksluose individuali arba kolektyvinė veikla, kurios metu pasiekiami politiniai uždaviniai , etapai, jų realizavimo būdai vadinama - politikos sprendimais. Nuo jų neatsiejamas politinis procesas apibūdinamas kaip veiksmas, kurio metu nustatoma problema, vėliau ji apibrėžiama. Paprastai politinis procesas skaidomas į stadijas, fazes arba etapus – nuo politikos formavimo iki jos įvertinimo bei nutraukimo,tačiau tikrovėje tos stadijos nėra griežtai atskirtos, jos sutampa ir susipina.

  • Microsoft Word 14 KB
  • 2015 m.
  • 4 puslapiai (858 žodžiai)
  • Universitetas
  • Viktorija
  • Bill Dunn: politikos analizė sprendimų priėmimo procese
    10 - 9 balsai (-ų)
Bill Dunn: politikos analizė sprendimų priėmimo procese. (2015 m. Gegužės 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/bill-dunn-politikos-analize-sprendimu-priemimo-procese.html Peržiūrėta 2019 m. Kovo 21 d. 11:44
×