Binauralinis ir monauralinis garso šaltinio lokalizavimas


Binauralinis ir monauralinis garso šaltinio lokalizavimas. Literatūros apžvalga. Garso šaltinio lokalizavimas. Darbo tikslas. Ištirti garso šaltinio lokalizavimo vietą skirtingose tiriamojo atžvilgio vietose. Darbo rezultatai. Rezultatų aptarimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Literatūros apžvalga. Ausų kaušelių įtaka garso suvokimui. Darbo tikslas. Nustatyti kaip keičiasi garsas, kai ausų kaušeliai uždengia arba atidengia klausos kanalą. Darbo rezultatai. Rezultatų aptarimas. Išvados. Literatūros sąrašas. Literatūros apžvalga. Pusiausvyros tyrimas. Darbo tikslas. Nustatyti kaip keisis pusiausvyros pojūtis atmerkus, užsimerkus akis ir palietus stabilų paviršių. Uždaviniai. Patikrinti kaip keisis pusiausvyra skirtingose kūno padėties sąlygose. Darbo rezultatai. Rezultatų aptarimas. Išvados. Literatūros sąrašas.

Organas skirtas garsų jutimui – ausis. Kaffemanas (2002) teigė, jog klausos jutimas - tai skirtingų garso bangų pojūtis klausos analizatoriumi.

Garsą nutolusį nuo abiejų ausų vienodai lokalizuoti galime nelabai tiksliai, todėl mėgindami nustatyti garso vietą, galvą pasukame, kad abi ausys gautų šiek tiek skirtingą informaciją. (Myers, 2000)

Darbo tikslas. Ištirti garso šaltinio lokalizavimo vietą skirtingose tiriamojo atžvilgio vietose.

Tiriamajam lengvai pavyko nustatyti dirgiklio buvimo kryptį kairiajame ir dešiniajame šonuose ausų lygyje, nes garsas greičiau patekdavo į kairiąją ausį nei į dešiniąją ir atvirkščiai. Bet buvo žymiai sunkiau nustatyti šaltinio padėtį, kai raktų ryšulio padėtis buvo tarp dviejų ausų, nes garsas patekdavo į dešinįjį ir kairįjį klausos aparatą vienų metu. Lokalizuoti garsą, kai jis sklinda iš kurios nors pusės yra lengva. Sunku yra nustatyti garso padėtį, kai jis pasiekia ausį vienodu stiprumu ir tuo pačiu laiku. Kaffeman (2002. Girdint tiek viena ausimi, tiek abiem ausimis garso lokalizacijos tikslumas priklauso nuo garso krypties. Nustatant dirgiklio vietą girdint tik viena ausimi, tiriamasis geriau nustatė garsą sklindanti iš dešinės nei kairės. Lokalizuojant garsą kitomis kryptimis, nukrypimų i dešinę yra daugiau negu į kairę.

1. Garsą lengva lokalizuoti, kai jis sklinda iš kairės ar dešinės pusės.

2. Sunku nustatyti garso padėtį, kai jis abi ausis pasiekia vienu metu.

Darbo tikslas. Nustatyti kaip keičiasi garsas, kai ausų kaušeliai uždengia arba atidengia klausos kanalą.

  • Microsoft Word 33 KB
  • 2016 m.
  • 12 puslapių (1386 žodžiai)
  • Universitetas
  • Rita
  • Binauralinis ir monauralinis garso šaltinio lokalizavimas
    10 - 2 balsai (-ų)
Binauralinis ir monauralinis garso šaltinio lokalizavimas. (2014 m. Lapkričio 03 d.). https://www.mokslobaze.lt/binauralinis-ir-monauralinis-garso-saltinio-lokalizavimas.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 11:52
×