Bio-mems technologijos


Bio-mems technologijos. Įvadas. Mikroskystiniai komponentai. Biosuderinamos polimerinės medžiagos. Polidimetilsiloksanas (pdms). Polimetilmetakrilatas (pmma). Ciklinis olefino kopolimeras (cok). Mikroskystinių sistemų gamyba. Polimerų gamybos technologijos. Replikacinės technologijos. Liejimas (casting molding). Liejimas slėgiant (injection molding). Štampavimas (hot embossing). Egzistuojančių dnr ir rnr išskyrimo prietaisų apžvalga. Pdms sluoksnių gamyba. Mikroskystinių pdms gardelių (lustų) surinkimas. Berezervuarių mikroskystinių gardėlių surinkimas. Rezervuaro ir vožtuvo išsivystymas. Savivaldė mikroskysčiū miltelių kasetė (cartridge). Mikroskysčio konstrukcija su savivaldžiu rezervuaru. Rezervuaro konstrukcija. Kaištinio vožtuvo konstrukcija. Skysčio tekėjimo reguliavimo mechanizmas. Gaminimas. Substrato gaminimas. Medžiagos parinkimas rezervuaro membranai. Medžiagų skvarba. Klijavimas terminiu suspaudimu. Polimetilmetakrilato sluoksnių klijavimas. Polipropileno ir pmma sluoksnių klijavimas. Pavyzdys. Skysčio tyrimas. Tempimo bandymas. Mikroskysčių gamybos bandymas. Skysčio tyrimas. Biopavyzdžio biologinis tyrimas. Išankstinė talpyklų priežiūra. Pcr plėtojimas. Išvados.

Per pastaruosius du dešimtmečius nemažai buvo pasiekta mikroskysčių mokslo srityje. Mikroskysčiai gali būti suprantami kaip skysčių ir dujų dalelių judėjimai labai mažų vamzdelių skerspjūviuose, kurių dydis varijuoja nuo 10 iki 100 μm. Dabar mikroskysčių sistemos labai plačiai naudojamos miniatiūrinėse analizės sistemose (μTAS) DNR ir baltymų analizei, ląstelių klasifikacijai, jų pralaidumo ekranizacijai, polimerazės grandinės reakcijos (PGR ) proceso tobulinimui, kapiliarų elektroforezei.

Mikroskysčių pritaikymas analitinėse sistemose davė didelę naudą, nes sumažino jų gamybos, vartojimo bei sandėliavimo kainas. Taip pat sumažino analizės trukmę, reagentų ir analitų suvartojimą, padino našumą bei portatyvumą.

Mikroskystinių prietaisų konstrukcijoje ir gamyboje būtina atsižvelgti į naudojamas medžiagas. Medžiagos turi būti atitinkančios visas reikalingas savybes jų pritaikymui, prietaisais turi būti paprasta naudotis. Taip pat turi būti nebrangios ir lengvos, ypač tos, kurios naudojamos didelių gabaritų prietaisams. Ankstesnės mikroskysčių sistemos būdavo gaminamos panaudojant mikroelektromechaninių sistemų (MEMS) technologijas, tokias kaip optinė litografija ir ėsdinimas ant silicio bei stiklo, nes šios tehnologijos tuomet buvo jau gerai išvystytos ir plačiai paplitusios. Tačiau dėl vykstančios šios technologijos komercizacijos, gamybos procesuose atsirado trūkumų: silicis yra gan brangi medžiaga, be to, jis yra nelaidus UV spinduliams, dėl ko yra netinkamas kai kurioms optinėms sistemoms; nors stiklas yra skaidrus, jis yra amorfiškas, dėl ko žymiai sunkiau ėsdinti šonines sieneles negu naudojant silicį.

  • Microsoft Word 1594 KB
  • 2013 m.
  • 47 puslapiai (7063 žodžiai)
  • Universitetas
  • Pavel
  • Bio-mems technologijos
    10 - 3 balsai (-ų)
Bio-mems technologijos. (2013 m. Gegužės 13 d.). https://www.mokslobaze.lt/bio-mems-technologijos.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 25 d. 19:18
×