Biochemija bilirubino apykaita


Kas tai - bilirubinas. Paaiškinkite sveiko žmogaus bilirubino kelią organizme. Kas matuojama kraujo plazmoje nustatant geltas ? Bilirubino apykaitos sutrikimai. Geltas pagal pagrindinio sutrikimo anatominę klasifikaciją skiriame. Sergant įvairiomis geltos formomis vyrauja. Nurodykite geltos formas. Kuriuose pavyzdžiuose stebimas didelis gilus kepenų funkcijos pažeidimas , kuriuose - nedidelis pagal transaminazes ir bilirubinus.

Daugiausia jo susidaro iš hemoglobino spalvotosios dalies yrant atgyvenusiems eritrocitams kaulų čiulpuose, blužnyje bei kepenyse.

Kas matuojama kraujo plazmoje nustatant geltas?Kraujo tyrime stebimas padidėjęs kepenų fermentų aktvvumas (Transaminazių: ALT (GPT) ir AST (GOT), ŠF - šarminės fosfa'tazės ir kt.), bilirubino (bendro, tiesioginio ir netiesioginio) kiekis. Uždegiminiai kraujo baltymų pokyčiai, taip pat atsiranda pokyčių ir šlapime: bilirubinas ir urobilinogenas. Pagal tai kokia yra kepenų uždegimo priežastis, stebimi kiti kraujo pokyčiai: nustatomi hepatitų A, B ar C žymenys, autoantikūnai sergant autoimuniniu kepenų uždegimu, pakitęs geležies ir vario kiekis, infekcinių ligų sukėlėjų (pvz.: citomegalo viruso, toksoplazmos, leptospiros, toksoplazmos) žymenys.Įvairių geltų metu biocheminiai kraujo rodikliai padidėja nevienodai, pavyzdžiui, bilirubina. Be bilirubino padidėjimo stebimi ir kepenų fermentų aktyvumo pakitimai: transaminazių (transferazių) GPT (ALT) ir GOT (AST) bei ŠF -šarminės fosfatazės.

  • Microsoft Word 52 KB
  • 2015 m.
  • 2 puslapiai (555 žodžiai)
  • Jovita
  • Biochemija bilirubino apykaita
    10 - 7 balsai (-ų)
Peržiūrėti darbą
Biochemija bilirubino apykaita. (2015 m. Balandžio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/biochemija-bilirubino-apykaita.html Peržiūrėta 2021 m. Gegužės 14 d. 19:08
×
41 mokytojas prisijungę laukia tavo klausimo