Biochemija


Biochemijos referatai. Biogenai. Biogenas. Biochemija konspektai. Biochemija skaidres. Maisto medžiagos. biogenai. Biochemijos konspektas tyrimai. Biochemija konspekati. Biochemijos spera. Maisto biochemijos konspektas.

Biocheminių ciklų samprata ir klasifikacija (ciklų tipai). Biogeninių elementų (biogenų) klasifikacija ir svarba. Rezervinis ir kaitos elementų fondai medžiagų apykaitos rate (cikle). Išorinis ir vidinis biogenų balansas ekosistemose. Vandens, anglies, azoto, deguonies, fosforo, sieros biocheminė apytaka (iš kur ir kokioje formoje biogenai patenka iš negyvosios aplinkos į organizmus, kokiu būdu cirkuliuoja biocenozė ir k).

Visiems organizmams reikia įvairių organinių ir neorganinių maisto medžiagų. Fotosintezei reikia anglies dioksido ir vandens. Azotas įeina į visų struktūrinių ir funkcinių baltymų, be kurių negalėtų funkciuonuoti bet kuris organas, sudėtį. Be fosforo negalėtų susidaryti atp ir nukleotidai. Skirtingai nei energija, neorganines maisto medžiagas gamintojai gali panaudoti daugybę kartų.

Kadangi keliai, kuriais cirkuliuoja maisto medžiagos ekosistemose ir tarp jų, yra susiję tiek su gyvaisiais (biosfera), tiek su negyvaisiais (geologiniais) komponentais, jie dar vadinami biogeochemiatsargų fondas – iškastinis organinis kuras, uolienos ir didelėse jūrų gelmėse esančios nuosėdos – jame sukauptos medžiagos gamintojams paprastai yra neprieinamos.

  • Biologija Konspektas
  • Microsoft Word 6 KB
  • 2011 m.
  • 1 puslapis (301 žodžiai)
  • Biochemija
    10 - 3 balsai (-ų)
Biochemija. (2011 m. Liepos 02 d.). https://www.mokslobaze.lt/biochemija.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 19 d. 01:31
×