Biodegalai iš dumblių biomasės


Įvadas. Biodumblių tyrimai Europoje ir Pasaulyje. Dumblių išnaudojimas biokuro gamybai. Moksliniai tyrimai Lietuvoje. Išvados. Šaltiniai.


Jau ilgą laiką buvo bandoma panaudoti auginamus augalus biokuro gamybai, nes taip būtų išvengiama anglies dioksido kiekio kilimo atmosferoje. Kaip žinoma, anglies dioksidą augalai apsorbuoja fotosintezės metu, o gautają biomasę panaudojus kuro gamyboje į atmosferą išskiriamas toks pats CO2 kiekis, kuris anksčiau buvo pasisavintas iš oro, todėl šio produkto balansas išlieka pastovus. Kita vertus, deginant iškastinį kurą, tokį kaip nafta ar anglis, į atmosferą išsiskiria anglies dioksidas, kuris iš jos buvo absorbuojamas prieš keletą tūkstančių metų. Mokslininkai sako, kad butent dėl anglies, mūsų klimatas taip pasikeitė. Ekonomiškai naudingas biokuras yra tas, kuris atitinka tam tikrus kriterijus - jie turi kainuoti mažiau nei naftos iškastiniai šaltiniai arba bent būti konkurencingi, tai turėtų pagerinti oro kokybę, auginti nenaudojant papildomų žemės išteklių ir turėtų naudoti mažą vandens kiekį. 1 proc. Pasaulio ariamos žemės, tai sudaro apie 14 mln. hektarų, naudojama biokuro gamybai. Šis kiekis aprūpina 1%. pasaulinio transporto kuro. Galima teigti, kad pirmosios kartos biokuro žaliavos susideda iš maistingų pasėlių - rapsų, cukrinių runkelių, kukurūzų, javų, cukranendrių, taip pat augalinių ir gyvūninių riebalų, kurių naudojimas sukėlė daug ginčų. Pasak mokslininkų, biocheminis augimas ateityje smarkiai sulėtėjo, daugiausia dėl jų poveikio pasaulio maisto rinkoms. Antrosios kartos biokuras yra išgaunamas iš žemės ūkio, miško kirtimo ir netgi iš specialių energetinių augalų. Tačiau didelės konversijos kainos neleido pasiekti didelio masto. Prieš daugelį amžių mikroskopiniai organizmai - dumbliai padėjo paversti žemės atmosferą į tokią, kurioje galėtų atsirasti šiuolaikinė gyvybė. Fotosintezės būdų jie anglies dioksidą ir saulės šviesą pavertė gliukoze ir deguonimi. Kai kurie dumbliai bėgant metams nugrimzdo į jūros dugną ir tokiu būdu pamažu virto į naftą.

  • Microsoft Word 461 KB
  • 2019 m.
  • Lietuvių
  • 10 puslapių (1446 žodžiai)
  • Kolegija
  • Žygimantas
  • Biodegalai iš dumblių biomasės
    10 - 3 balsai (-ų)
Biodegalai iš dumblių biomasės. (2019 m. Gegužės 10 d.). https://www.mokslobaze.lt/biodegalai-is-dumbliu-biomases.html Peržiūrėta 2021 m. Sausio 24 d. 08:51
×
38 mokytojai prisijungę laukia tavo klausimo