Bioetikos samprata


Įvadas. Žmogaus audinių ir organų transplantacijos. Eutanazija. Nėštumo nutraukimas - abortas. Išvados. Literatūra.

Bioetika – Šis terminas naudojamas norint pabrėžti biologinių žinių ir žmogaus vertybių sistemą. Terminą bioetika, pirmą kartą panaudojo JAV onkologas Van Rensselearas Potteris. Kaip matoma, bioetika yra sudurtinis žodis, bio – gyvybės mokslai, etika – žmogaus vertybės. Bioetika nagrinėja etinius, filosofinius, teisinius bei socialinius ar kultūrinius gyvybės ir sveikatos mokslų ir jų technologijų aspektus. Bioetika kaip ir kitos šakos, turi irgi problemų.

Transplantacija – tai medicininis procesas(operacija), kurio metu perkeliami vieno žmogaus audiniai, organai kitam žmogui. Transplantuoti galima inkstus, plaučius, kaulų čiulpus, širdį ir kitus žmogui svarbius gyvybinius organus, audinius. Ši operacija yra rizikinga, o jai svarbiausia yra du asmenys, vienas iš kurio bus paimtas organas/audinys – donoras, o kitas, kuriam bus atiduotas organas/audinys – recipientu. Persodinimas vyksta tuo atveju, kai pacientui yra būtina atlikti persodinimą tam, kad išgelbėti jo gyvybę, kitaip sakoma – tai yra kraštutinis ir galutinis atvejis.

Pirmoji problema – sergantys pacientai dažnai nesulaukia jiems tinkamo donoro ir jo gyvybę užgęsta belaukiant, nes eilės ne vienetinės, o laukiančių žmonių yra daug.

Antroji problema – Žmogaus mirtis. Medicinoje ir teisėje mirtis yra laikoma smegenų mirtimi.

  • Microsoft Word 16 KB
  • 2015 m.
  • 9 puslapiai (835 žodžiai)
  • Universitetas
  • Svajūnas
  • Bioetikos samprata
    10 - 4 balsai (-ų)
Bioetikos samprata. (2015 m. Gegužės 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/bioetikos-samprata.html Peržiūrėta 2019 m. Gegužės 21 d. 07:29
×
Nesuprantate kaip atlikti užduotį? Klauskite eksperto!