Biogeocheminė apytaka


Deguonies ciklas. Azoto ciklas. Fosforo ciklas. Deguonies apytaka gamtoje. Deguonies apykaita gamtoje. Deguonies ciklas gamtoje. Anglies ciklas skaidres. Biogeocheminė apytaka vikipedija. Azoto ciklas gamtoje. Deguonies apytakos ratas gamtoje.

Darbo tikslas. Biogeocheminė apytaka. Kaitos ir rezerviniai fondai. Biogeocheminės apytakos ciklai. Fosforo ciklas. Anglies ciklas. Azoto ciklas. Deguonies ciklas. Sieros ciklas. Hidrologinis ciklas. Darbo išvados.

Šio modulio (žmogus ir aplinka) tikslas sužinoti kuo daugiau apie žmogaus sąntykį su gamta. Gamta – mūsų namai, todėl turime juos saugoti, mylėti ir tausoti. Tačiau šias laikais, kai pinigai yra svarbiau už viską, gamta yra niokojama – pjaunami miškai, brakonieriaujama, teršiame aplinka sintetinėmis trąšomis, metame šiukšles kur papuola, ir galiausiai pramonė išmeta daug anglies dvideginio ir toksiškų atliekų, kurios naikina gyvybę. Mes neturėjome dar tokių karštų vasarų, tokiu žiemų, kokią žada šiais metais. Gamta nori parodyti, kad jei mes nekeisime saves, ateis pasaulio pabaiga – ims tirpti ledynai ir bus tvanas. Taigi, šio referato tikslas yra pagilinti žinias, sužinoti daugiau apie biogeocheminius ciklus, kad yra šeši pagrindiniai – fosforo, anglies, azoto, deguonies, sieros ir hidrologijos(vandens). Suprasti, kad žeme tai nera paprastai veikiantis mechanizmas, ir kad negalima eksperimentuoti. Bent jau pameginti suprasti tą kiekviena procesa, kad visi jie yra svarbūs ir nepakeičiami.

Atsiradus gyvybei žemėje geocheminiai ciklai (medžiagų migracijos ir transformacijos srautai) pavirto biogeocheminiais ciklais, kurie civilizacijos metu laipsniškai transformavosi į techninius biogeocheminius ciklus. Dirvodara yra įvairių biogeocheminių reiškinių kompleksas, lemiantis cheminių junginių judėjimą, migraciją ir pasikeitimus paviršiniame litosferos sluoksnyje. Biogeocheminių procesų esmė yra cheminių elementų migracija žemės paviršiuje ir visoje biosferoje dalyvaujant gyvajai medžiagai (biogeninė migracija) arba vyksta tik tokioje aplinkoje, kurios geocheminės sąlygos (deguonis, anglies dioksidas, sieros vandenilis) susiformavo dėl šiuo metu gyvenančių arba jau seniai išmirusių gyvųjų organizmų veiklos (dirvotyra, 1996).

  • Microsoft Word 2082 KB
  • 2012 m.
  • 34 puslapiai (5336 žodžiai)
  • Universitetas
  • Adomas
  • Biogeocheminė apytaka
    10 - 1 balsai (-ų)
Biogeocheminė apytaka. (2012 m. Kovo 04 d.). https://www.mokslobaze.lt/biogeochemine-apytaka.html Peržiūrėta 2018 m. Balandžio 20 d. 05:53
×