Biogeochimnių ciklų tarpusavio sąveikos ir integracijos


Bioneorganine chemija. Įvadas. Biogeocheminė apykaita. Ciklų tarpusavio sąveikos ir integracijos. Hidrologinis ciklas ir jame vykstantys procesai. Dujiniai ciklai ir juose vykstantys procesai. Anglies ciklas. Azoto ciklas. Deguonies ciklas. Azoto, anglies ir deguonies sąveikos tarpusavyje ir su kitais ciklais. Nuosėdiniai ciklai ir juose vykstantys procesai. Fosforo apykaita. Sieros apykaita. Sieros ir fosforo apykaitos procesų įtaka kitiems biogeocheminiams ryšiams. Išvados. Naudota literatūra.

Biogeocheminių ciklų tarpusavio sąveikos ir integracijos yra labai svarbi tema kalbant tiek nagrinėjant biologijos temas, tiek kalbant apie ekologiją. Labai svarbu žinoti kaip galima daugiau apie ciklus kiek galima daugiau. Ši tema nėra labai plačiai nagrinėjama ir informacijos apie ją nėra labai daug, ypač lietuvių kalba, todėl rašant šį darbą svarbu kiek galima daugiau naudotis užsienio autorių rašyta literatūra.

Kalbėti šia tema yra labai svarbu žvelgiant iš aplinkosauginės pusės. Kadangi kaip įmanoma labiau ištyrus šią sritį galima pristabdyti arba visiškai panaikinti šiuo momentų esančias dideles aplinkosaugos problemas, tokias kaip šiltnamio efektas ir rūgštūs lietūs, arba bent jau suprasti, kodėl vyksta šie reiškiniai. Tai ir yra pagrindinis šio darbo tikslas.

Norint pasiekti šio darbo tikslą yra svarbų neapsiriboti menka šaltinių įvairove. Svarbu rasti ne tik teorinės literatūros apie biogeocheminius ciklus, tačiau ir nagrinėti reiškinius, kuriuos galima išvysti gamtoje. Todėl mano pasirinktas darbo rašymo metodas yra lietuvių ir užsienio autorių darbų šia tema nagrinėjimas.

Pagrindinės klaidos, kurias galima padaryti rašant šį darbą yra nesigilinimas į tai kaip veikia patys biogeocheminiai ciklai ir kodėl medžiagų apykaita gamtoje yra labai svarbus reiškinys.

Darbo rašymo metodas yra ganėtinai paprastas, kadangi atlikti tyrimų nereikalauja darbo tikslas, apsiribosime literatūros paieška, nagrinėjimu ir svarbiausių dalykų aptarimu.

  • Chemija Referatas
  • Microsoft Word 441 KB
  • 2012 m.
  • 13 puslapių (2041 žodžiai)
  • Universitetas
  • Biogeochimnių ciklų tarpusavio sąveikos ir integracijos
    10 - 2 balsai (-ų)
Biogeochimnių ciklų tarpusavio sąveikos ir integracijos. (2012 m. Birželio 08 d.). https://www.mokslobaze.lt/biogeochimniu-ciklu-tarpusavio-saveikos-ir-integracijos.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 24 d. 16:29
×