Bioįvairovė ir jos išsaugojimas


Bioįvairovės skirstymas. Įvadas. Temos aktualumas. Darbo objektas. Darbo tikslas. Darbo uždaviniai. Tyrimo metodai. Naudota literatūra. Darbo struktūra. Darbo apimtis. Bioįvairovės samprata ir nykimas. Bioįvairovės skirstymas. Pav. Vėjalandė šilagėlė. Bioįvairovės nykimo reikšmė ekosistemai ir priežastys. Rūšių pasiskirstymas pagal kategorijas. Iš viso. Iš viso. Duomenų apie bioįvairovės nykimą tyrimas. Išvados. Knygos. Elektroniniai šaltiniai. Priedas.

Temos aktualumas: Seniai pasaulyje ieškoma būdų, kaip sustabdyti augalų ir gyvūnų rūšių nykimą arba bent šį procesą prognozuoti. Dabartiniai duomenys rodo, jog Žemėje esanti organizmų rūšių įvairovė nyksta nuo 100 iki 1000 kartų greičiau nei pastebima iš fosilinių radinių. Kadangi dėl bioįvairovės vyksta daug svarbių gamtos procesų, nuo kurių priklauso ir žmonijos gerovė bei ateitis, per pastaruosius kelis dešimtmečius yra atsiradę nemažai ją išsaugoti siekiančių pasaulinių ir regioninių iniciatyvų, tačiau jų efektyvumas išlieka ribotas. Prie skirtingų gyvūnijos ir augalijos rūšių išsaugojimo mano prisidedantys 51 proc. Lietuvos gyventojų (pagal naujausią „Eurobarometro“ apklausą). Trečdalis lietuvių sakė pageidaujantys daugiau sužinoti, kaip galima prisidėti siekiant išsaugoti skirtingas gyvūnų ir augalų rūšis, o asmenų, manančių, jog bioįvairovės nykimas yra rimta šalies problema, Lietuvoje 2010–aisias buvo 83 proc.apklaustųjų.

Darbo objektas: žmonių požiūris į bioįvairovės nykimą.

Darbo tikslas: ištirti Lietuvos žmonių požiūrį į bioįvairovės nykimą Lietuvoje.

Darbo uždaviniai:

1)Apibrėžti bioįvairovės sampratą;

2)Pateikti aktualiausių nykstančių augalų rūšių pavyzdžius;

3)Išanalizuoti jų svarbą ekosistemai;

4)Pateikti žmonių požiūrio tyrimo rezultatus;

5)Apibendrinti bioįvairovės nykimo reikšmę Lietuvos žmonėms.

Tyrimo metodai: anketos analizė.

Naudota literatūra: Darbe remtasi dviem Lietuvos Raudonosios knygos leidimais (1992; 2007) bei Rimanto Puplesio knyga „Pasaulio biologinė įvairovė“ (2002).

Darbo struktūra:

I-oje darbo dalyje pateikiama teorija, apibrėžiama bioįvairovė, išskiriamos konkrečios nykstančių augalų rūšys iš Raudonosios knygos.

II-oje darbo dalyje analizuojama bioįvairovės nykimo svarba ekosistemai, pateikiama statistinė medžiaga apie konkrečių augalų rūšių nykimą, dabartiniai duomenys lyginami su ankstesniais.

III-oje darbo dalyje atliekamas anketos tyrimas, analizuojami jo rezultatai bei pateikiama statistinė medžiaga remiantis duomenimis.

Darbo apimtis: darbą sudaro 30 puslapių, pateikiami 16 paveikslų, 1 priedas, 3 lentelės, išanalizuoti 4 šaltiniai.

  • Biologija Referatas
  • Microsoft Word 2621 KB
  • 2013 m.
  • 29 puslapiai (5941 žodžiai)
  • Ieva
  • Bioįvairovė ir jos išsaugojimas
    10 - 3 balsai (-ų)
Bioįvairovė ir jos išsaugojimas. (2013 m. Gegužės 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/bioivairove-ir-jos-issaugojimas.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 17 d. 14:48
×