Bioįvairovės reikšmė vandens ekosistemų tvarumui


Įvadas. Pagrindinės sąvokos. Ekologinis tvarumas. Biologinė įvairovė. Žemės ūkio veiklos poveikis vandens biologinei įvairovei. Eutronifikacijos ir naftos išsiliejimo įtaka Baltijos jūros biologinei įvairovei. Naudojamos žemės paskirties pakeitimo įtaka biologei įvairovei. Invazinės rūšys. Žvejyba ir žuvininkystė. Klimato kaita biologinei įvairovei. Žmonių poluliacijos didėjimo įtaka bioįvairovei. Biologinės įvairovės apsauga. Biologinės įvairovės gerinimo būdai. Išvados. Literatūra.

Biologinę įvairovę sudaro visų gyvų organizmų rūšių, gyvenančių sausumos, jūros, paviršinių vandenų bei kitose ekosistemose visuma, jų buveinės, taip pat genetinė įvairovė. Šiuo metu žinoma apie 1,5-1,7 mln. rūšių: apie 0,5 mln. rūšių augalų ir apie 1 mln. gyvūnų rūšių sausumoje ir vandenyje. Atskirą grupę sudaro grybai. Tačiau jų kiekis tiksliai nėra ištirtas, todėl manoma jog žemėje jų gyvena apie 5≈30 mln.

Bėgant laikui ne viena rūšis tiesiogiai ar ne tiesiogiai buvo išnaikintos dėl netinkamo žmonių elgesio. Pasaulyje šimtai augalų, gyvūnų, grybų išnyko ar yra ties išnykimo riba.

Pagrindinė bioįvairovės kaitos priežastis yra žmogaus vykdoma veikla: ekosistemų naikinimo, taršos, nedarnaus gamtos išteklių naudojimo, invazinių rūšių plitimo, ir kita.

Šiuo metu biologinė įvairovė skurdėja dėl žmogaus ūkinės veiklos. Išsaugoti biologinę įvairovę yra pagrindis šių dienų tarptautinis susitarimas. Tam visuomenė pasirinko darnaus vystymo kelią, kurios pagrindą sudaro trys lygiaverčiai komponentai – ekologine, ekonominė ir socialinė plėtra. Siekiant suskurti žmogui gyventi palankias sąlygas, būtina gerai pažinti ir išsaugoti biologinę įvairovę.

Šio darbo tikslas yra apibūdinti biologinę įvairovę, nustatyti kaip keičiasi biologinė įvairovė dėl žmonių vykdomos veiklos, klimato atšilimo ir tt.

  • Aplinka Kursinis darbas
  • Microsoft Word 1163 KB
  • 2014 m.
  • 31 puslapis (8140 žodžiai)
  • Universitetas
  • Joolyyta
  • Bioįvairovės reikšmė vandens ekosistemų tvarumui
    10 - 4 balsai (-ų)
Bioįvairovės reikšmė vandens ekosistemų tvarumui. (2014 m. Spalio 25 d.). https://www.mokslobaze.lt/bioivairoves-reiksme-vandens-ekosistemu-tvarumui.html Peržiūrėta 2018 m. Kovo 23 d. 01:38
×