Biologija Kvėpavimas skaidrės


Kas pernesa deguoni is plauciu i audiniu lasteles. Kodel intensyviai judant dazneja kvepavimas. Kokio proceso deka deguonis grizta i atmosfera. Galuyiniai kvepavimai produktai yra. Kvepavimo produktai. Galutiniai kvepavimo produktai yra.

Kvėpavimas. Kvėpavimas – nenutrūkstantis biologinis procesas. Žinduolių kvėpavimas. Žinduolių kvėpavimas susideda iš kelių etapų Plaučių vėdinimas (ventiliacija) – įkvepiamas oras patenka į alveoles. Plaučių vėdinimas. Vidutiniškai žmogus įkvepia 16-20 kartų per minutę. Oro įkvėpimas. Susitraukia tarpšonkauliniai raumenys. Oro iškvėpimas. Atsipalaiduoja tarpšonkauliniai raumenys. Šonkauliai nusileidžia žemyn ir suartėja. Kvėpavimų įvairovė. Paukščiai – jų kvėpavimas ypatingas tuo. Žuvys – kvėpuoja žiaunomis. Varliagyviai – Suaugę kvėpuoja plaučiais bei visu kūno paviršiumi. Vabzdžiai – Kvėpavimo organams priklauso po visą kūną išsišakojusi trachėjų sistema. Kirmėlės – kūno paviršiumi (pro odą). Žmogaus kvėpavimo sistemos sandara. Kvėpavimo takai, kurie apsaugo plaučius nuo pažeidimų ir infekcijų. Testas. Kvėpavimas – tai ląstelėse vykstantis procesas. Augalams kvėpuojant. A susidaro deguonis ir anglies dioksidas. Galutiniai kvėpavimo produktai yra. Kodėl intensyviai judant dažnėja kvėpavimas. Kokio proceso dėka deguonis grįžta į atmosferą. Kurie iš šių organų yra suaugusios varlės kvėpavimo organai. Kuris žmogaus kvėpavimo organas turi didžiausią paviršiaus plotą. Kam kraujas neša deguonį į audinius. Plaučių alveolių sienelės yra. Iš kur žmogaus organizmas gauna daugiausiai energijos. Atliekant fizinius pratimus raumenyse susidaro. Kas perneša deguonį iš plaučių į audinių ląsteles. Įkvepiama. Testo atsakymai. B. Informacijos šaltiniai.

Vabzdžiai – Kvėpavimo organams priklauso po visą kūną išsišakojusi trachėjų sistema. Oras į trachėjas patenka pro kūno šonuose išsidėsčiusius kvėptukus (stigmas).Smulkiausios trachėjų atšakos yra tracheolės. Jų galuose yra šiek tiek skysčio. Jame ištirpsta dujos. Kai audiniai, pavyzdžiui, raumenys, dirba, skystis į juos įtraukiamas ir paimamas deguonis. Kai raumuo atpalaiduojamas, skystis grįžta į tracheolę ir pašalina anglies dioksidą.

Kirmėlės – kūno paviršiumi (pro odą).Slieko ir kitų žieduotojų kirmėlių forma pailga, todėl jų dujų apykaita vyksta labai veiksmingai. Jų oda yra drėgna ir plona, todėl dujos ištirpsta ir atstumas tarp oro ir poodinių kraujo kapiliarų labai mažas.

Kvėpavimo takai, kurie apsaugo plaučius nuo pažeidimų ir infekcijų, pro juos įkvepiamas ir iškvepiamas oras. ·         plaučiai, kuriuose vyksta dujų apykaita. Kvėpavimo takai ·         Tai nosies ertmė, nosiaryklė, gerklos, trachėja, bronchai. Nosies ertmę sudaro: ·         kaulinė ir kremzlinė pertvara - padalina nosies ertmę į dešiniąją ir kairiąją puses, padidina paviršiaus plotą; ·         landos - padidina nosies ertmės paviršiaus plotą, sušildo ir sudrėkina įkvėptą orą; ·         gleivinėje esančios liaukos išskiria gleives, kurios sulaiko ir nukenksmina svetimkūnius; ·         virpamasis epitelis - iškloja kvėpavimo takus, blakstienėlės pašalina į išorę patekusias dulkes ir svetimkūnius. ·         Pro nosiaryklę oras patenka į gerklas. Gerklas sudaro: ·         kremzlės - sudaro sieneles, sujungtas raumenimis ir raiščiais, apsaugo žmogų nuo uždusimo; ·         antgerklis - saugo, kad į gerklas nepatektų ryjamo maisto, jas uždaro; ·         balso aparatą sudaro balso plyšys ir balso stygos, iškvepiamas oras jas virpina ir susidaro garsas. Priekinę trachėjos sienelę sudaro kremzliniai pusžiedžiai.

  • Biologija Skaidrės
  • MS PowerPoint 2742 KB
  • 2014 m.
  • 32 puslapiai (962 žodžiai)
  • Saulius
  • Biologija Kvėpavimas skaidrės
    10 - 3 balsai (-ų)
Biologija Kvėpavimas skaidrės. (2014 m. Spalio 21 d.). https://www.mokslobaze.lt/biologija-kvepavimas-skaidres.html Peržiūrėta 2018 m. Vasario 21 d. 17:35
×