Azoto reikšmė

Audrius

Azoto reikšmė, kaip gaunama, ar būtina žmogaus organizmui?
10klasė BIOLOGIJA.

KlausimaiBiologijaLygis: Mokykla13 atsakymų
Birželio 12 d. 19:42
Išsamiai atsakykite į klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu. Visi atsakymai tikrinami administratoriaus.

Atsakymai (13)

Miglė

Azotas – tai inertiškos dujos. Paparasčiau tai beskonės, bekvapės, bespalvės dujos. Gaunamos iš oro, panašiai kaip ir deguonis. Garinant skystąjį orą, azotas išlekia pirmiausiai. Grynas azotas gaunamas skaidant kai kuriuos azoto junginius. Azotas žmogui yra su maistu gaunamas baltymas. Sveiko suaugusio žmogaus azoto balansas – lygus nuliui. Azoto perteklius kelia pavojų.  

Birželio 25 d. 10:59
Miglė

Azotas – tai inertiškos dujos. Paparasčiau tai beskonės, bekvapės, bespalvės dujos. Gaunamos iš oro, panašiai kaip ir deguonis. Garinant skystąjį orą, azotas išlekia pirmiausiai. Grynas azotas gaunamas skaidant kai kuriuos azoto junginius. Azotas žmogui yra su maistu gaunamas baltymas. Sveiko suaugusio žmogaus azoto balansas – lygus nuliui. Azoto perteklius kelia pavojų.

Birželio 25 d. 11:01
Ugne

Azotas - tai inertiskos dujos.

Liepos 13 d. 17:57
petras

Azotas – tai inertiškos dujos. Paparasčiau tai beskonės, bekvapės, bespalvės dujos. Gaunamos iš oro, panašiai kaip ir deguonis. Garinant skystąjį orą, azotas išlekia pirmiausiai. Grynas azotas gaunamas skaidant kai kuriuos azoto junginius. Azotas žmogui yra su maistu gaunamas baltymas. Sveiko suaugusio žmogaus azoto balansas – lygus nuliui. 

Rugpjūčio 21 d. 11:46
Ana

Azotas – cheminis elementas, elementų lentelės VA grupės nemetalas, inertiškos dujos.

Rugpjūčio 22 d. 14:03
Viktoija

Azotas – tai inertiškos dujos. Paparasčiau tai beskonės, bekvapės, bespalvės dujos. Gaunamos iš oro, panašiai kaip ir deguonis. Garinant skystąjį orą, azotas išlekia pirmiausiai. Grynas azotas gaunamas skaidant kai kuriuos azoto junginius. Azotas žmogui yra su maistu gaunamas baltymas. Sveiko suaugusio žmogaus azoto balansas – lygus nuliui. Azoto perteklius kelia pavojųI

Rugpjūčio 25 d. 22:20
Gerardas

Azotas – tai inertiškos dujos. Paparasčiau tai beskonės, bekvapės, bespalvės dujos. Gaunamos iš oro, panašiai kaip ir deguonis. Garinant skystąjį orą, azotas išlekia pirmiausiai. Grynas azotas gaunamas skaidant kai kuriuos azoto junginius. Azotas žmogui yra su maistu gaunamas baltymas. Sveiko suaugusio žmogaus azoto balansas – lygus nuliui. Azoto perteklius kelia pavojų. Yra ir skystas azotas, jis naudojamas kažka užšaldyti iki vadinamo totualaus 0 arba kitaip -273°C.

Rugpjūčio 27 d. 02:09
Andrėja

1.Azotas sudaro apytiksliai 78 % oro, kuriuo mes kvėpuojame. Standartinėje temperatūroje azotas yra bespalvės, bekvapės, beskonės dujos. Jis yra netoksiškas ir chemiškai inertiškas – t.y. labai nereaktingas – žemose temperatūrose. Azotas yra nedegus bei malšina degimo procesus. Be to, jis sukelia asfikciją (dusulį), jeigu išstumia iš oro deguonį, reikalingą kvėpavimui. Atmosferos slėgyje azotas įgyja skystą būseną prie -196°C

2.Technikoje naudojamas azotas gaunamas iš oro, panašiai kaip ir deguonis. Garinant skystąjį orą, azotas išlekia pirmiausiai. Grynas azotas gaunamas skaidant kai kuriuos azoto junginius.

3.Azoto monoksidas yra svarbus biomediatorius žinduolių organizme, įskaitant žmogų, taip pat ir nuodingas oro teršalas.

Biomediatorius - organizme susidarantis cheminis junginys, pernešantis nervinį impulsą tarp nervinių ląstelių (neuronų) cheminėse sinapsėse.

TAIP, Azotas yra reikalingas žmogaus organizmui, tačiau tam yra ribos.

Rugsėjo 16 d. 18:19
Justina

Azotas  – cheminis elementas, elementų lentelės penktos A grupės nemetalas, inertiškos dujos. Pirmasis atradęs azotą 1772 metais paskelbė Danielis Rezerfordas, tačiau Džozefas Pristlis, Henris Kavendišas ir Karlas Vilhelmas Šelė šį elementą atrado beveik tuo pat metu. Azoto savybes ištyrė K. Šelė, S. Kavendišas, Dž. Prystlis, A. Lavuazjė.
Ne junginiuose yra N2 formos; molekulė susideda iš dviejų atomų.

Rugsėjo 16 d. 21:35
Jurgita

1.Azotas – cheminis elementas, elementų lentelės VA grupės nemetalas, inertiškos dujos.

Azotas sudaro apytiksliai 78 % oro, kuriuo mes kvėpuojame. Standartinėje temperatūroje azotas yra bespalvės, bekvapės, beskonės dujos. Jis yra netoksiškas ir chemiškai inertiškas – t.y. labai nereaktingas – žemose temperatūrose. Azotas yra nedegus bei malšina degimo procesus. Be to, jis sukelia asfikciją (dusulį), jeigu išstumia iš oro deguonį, reikalingą kvėpavimui. Atmosferos slėgyje azotas įgyja skystą būseną prie -196°C

 

2.Technikoje naudojamas azotas gaunamas iš oro, panašiai kaip ir deguonis. Garinant skystąjį orą, azotas išlekia pirmiausiai. Grynas azotas gaunamas skaidant kai kuriuos azoto junginius.

 

3.Azoto monoksidas yra svarbus biomediatorius žinduolių organizme, įskaitant žmogų, taip pat ir nuodingas oro teršalas.

Biomediatorius - organizme susidarantis cheminis junginys, pernešantis nervinį impulsą tarp nervinių ląstelių (neuronų) cheminėse sinapsėse.

TAIP, Azotas yra reikalingas žmogaus organizmui, tačiau tam yra ribos.

Rugsėjo 17 d. 18:28
Dovilė

Azotas yra cheminis elementas, kuris svarbus žmogui, tačiau perteklius kenkia sveikatai. 

Rugsėjo 18 d. 19:56
Laura

Azotas (N, lot. Nitrogenium ) yra cheminis elementas,

elementų lentelėje penktos A grupės nemetalas, inertiškos

dujos. Šis cheminis elementas yra
vienas svarbiausių gyvosios gamtos, taip
pat ir augalų, maisto elementų, reikalingų
sintetinant būtiniausias gyvų organizmų
medžiagas: baltymus, aminorūgštis, chlorofilą, RNR ir DNR ir daug kitų junginių. 

Azotas sudaro apytiksliai 78 % oro, kuriuo mes kvėpuojame. Standartinėje temperatūroje azotas yra bespalvės, bekvapės, beskonės dujos. Jis yra netoksiškas irr chemiškai inertiškas – t.y. labai nereaktingas – žemose temperatūrose.

Daugiausiai azoto randama atmosferoje. Jo masės dalis Žemės plutoje tesudaro 0,002%. Svarbiausieji azoto mineralai yra KNO3 (kalio nitratas, kalio salietra) ir NaNO3 (natrio nitratas, natrio salietra, Čilės salietra), randami dykumų regionuose. Kitus gamtinius azoto junginius sudaro iškasenose (daugiausiai akmens anglyse) susikaupęs augalinių ir gyvulinių baltymų azotas.

Tuo tarpu grynas azotas šiuo metu daugiausiai išskiriamas distiliuojant suskystintą orą.

Rugsėjo 20 d. 18:02
Viktorija

Azotas – tai inertiškos dujos. Paparasčiau tai beskonės, bekvapės, bespalvės dujos. Gaunamos iš oro, panašiai kaip ir deguonis. Azotas yra reikalingas žmogaus organizmui, tačiau pertekliaus būti netūrėtų. 

Gruodžio 1 d. 00:02

Parašykite atsakymą

Išsamiai atsakykite į lankytojo klausimą ir galėsite užduoti savo klausimą arba peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės. Dovanų kodą gaunate, kai jūsų atsakymas atsako į klausimą su paaiškinimais ir išrenkamas geriausiu atsakymu.

( el. paštu gausite dovanų kodą )

×
Nežinai kaip atlikti užduotį? Klausk!