Genetinės informacinės perdavimas

Skirmante1. Kas yra ląstelės ciklas?
2. Kaip skirstomas ląstelės ciklas?
3. Kas yra mitozė?
4. Paaiškinkite, kokiems procesams svarbi mitozė.
5. Kas yra mejozė?
6. Apibūdinkite mejozės reikšmę.
7. Pavaizduokite mitės stadijas.
8. Pavaizduokite mejozės stadijas.
9. Kas yra oogenezė?
10. Kas yra spermatogenezė?

KlausimaiBiologijaLygis: Profesinė mokykla1 atsakymasKlausimas atsakytas
Balandžio 2 d. 18:39
Už kiekvieną geriausią atsakymą į lankytojo klausimą gausite dovanų kodą, su kuriuo galėsite užduoti savo klausimą arba nemokamai peržiūrėti norimą dokumentą iš mūsų svetainės.

Atsakymai (1)

Indrė

1. Ląstelės ciklas- ląstelės gyvavimas nuo vieno pasidalijimo iki kito arba iki mirties.

2. Ląstelės ciklą sudaro du periodai : Interfazė ir mejozė

3. Mitozė – tai ląstelės ciklo etapas, kurio metu pasidalija ląstelės branduolys. Mitozė yra netiesioginis ląstelės dalijimasis. Iš pradžių joje padvigubėja genetine medžiaga (chromosomos) ir ji tolygiai pasiskirsto tarp dukterinių branduolių, tik po to ląstelė dalijasi į dvi dukterines ląsteles.

4. Svarbi: augimui, audiniams gyti ir atsinaujinti, nelytiniam(vienaląsčių) dauginimuisi, išsaugoma ir perduodama tiksli genetinė informacija dukterinėms ląstelėms. Mitozė garantuoja, kad dukterinės ląstelės gaus vienodus chromosomų komplektus .

5. Mejozė -Tai dalijimasis, kurio metu susidaro ląstelės su perpus mažiau chromosomų. Mejozės metu ląstelės dalijasi du kartus ir susidaro 4 haploidinės ląstelės.

6. Mejozė užtikrina pastovų chromosomų skaičių organizmų kartų kaitoje. Susiliejus haploidinėms gametoms, zigotoje atsistato diploidinis rinkinys.
Mejozės ir apvaisinimo dėka dukteriniai organizmai gauna vienodą genetinės informacijos kiekį iš abeijų tėvų. 

7. Mitozės stadijos. Rasi šioje nuorodose paveiksliukus, stadijų pavaizdavimą: https://www.vle.lt/Straipsnis/mitoze-19826  tiek ten, tiek čia https://www.storyboardthat.com/lt/lesson-plans/l%C4%85steli%C5%B3-skyrius/kas-yra-mitoz%C4%97 

8. Mejozės stadijos https://www.storyboardthat.com/lt/storyboards/lt-examples/meioz- 

9. Oogenezė - procesas, kurio metu žinduolių organizme, taip pat ir žmonių, susidaro gametos. Ji būdinga tik moteriškos lyties organizmams. 

10. Spermatogenezė tai biologinis procesas kurio metu iš spermatogonijų, sėklidės prielipe esančių ląstelių – pirmtakių, vystosi vyriškos lytinės ląstelės – spermatozoidai. 

Balandžio 3 d. 12:35 Geriausias atsakymas
Šis klausimas jau atsakytas. Atsakykite į klausimus, kurie laukia atsakymo.
×
116 mokytojų prisijungę laukia tavo klausimo